On peaaegu teaduslikult tõestatud, et 3 enim levinud põhjust Lastefondi vabatahtlikega liitumiseks on:

 1. soov teha head
 2. soov vaba ajaga midagi kasulikku teha
 3. soov proovida midagi uut ja täiesti teistsugust

Fondiga eelnevalt välja toodud põhjustel liitunud vabatahtlikud taipavad aga peagi, et tegelikult on neid põhjuseid, miks on Lastefondis nii hea olla, kordades rohkem ja need on palju spetsiifilisemad, kui oleks võinud arvata. Järgnevalt on kirja pandud 10 erilist põhjust, miks liituda Lastefondiga.

 1. Põhjus: nii jõuad kindlasti kohale igasugustele põnevatele üritustele (alates Maire Aunaste kirbuturust ja Elva Väepäevadest ning lõpetades Ironmani triatloni ja Kekkose suusasõiduga), mille olemas olust sul muidu poleks võib-olla aimugi olnud või kuhu sa oleksid muidu minemata jätnud, sest õues ei ole piisavalt hea ilm, trammiajad ei klapi, kodus on vaja pesu triikida jne.
 2. Põhjus: nii saad mõneks ajaks minetada oma identiteedi ja ringi luusida karunahas ehk olla mõnel üritusel Lastefondi maskott Mõmmiku sees, külmade ilmadega on boonuseks ka see, et soojus on garanteeritud, soojade ilmadega saada aga boonusena ühe korraliku saunaskäigu…
 3. Põhjus: nii võid teada saada mõnest huvitavast tootest, näiteks platsenta ekstraktist, mida sa varem poleks julgenud ega teadnud poest ega apteegist küsidagi.
 4. Põhjus: nii saad ootamatult näiteks vestelda Aleksei Turovskiga sellest, kas ka loomariigis võib kohata heategevust või Elina Borniga sellest, kes võiks võita seekordse Eesti Laulu konkursi.
 5. Põhjus: nii saad tegeleda mõne huvitava alaga, mis sul väga hästi välja tuleb, aga mida sa palgatööl katsetada ei julgeks või lihtsalt ei saaks (nt vastava hariduse või kogemuse puudumise tõttu). Olgu see siis müügitöö, ürituse korraldamine, turundus, kirjutamine, küpsetamine või midagi muud põnevat.
 6. Põhjus: nii saad valmis meisterdada nt 77 ohtra suhkruglasuuriga karukujulist küpsist, kartmata, et pead need kõik üksi ära sööma ja seetõttu võid sellel aastal rannahooaja vahele jätta või siis hoopis on sul olemas ettekääne, miks küpsetada imemaitsvaid ja krõbedaid vahvleid…
 7. Põhjus: nii on sul võimalus näha ja osa saada mõne suurürituse korraldamise nn köögipoolest ja miks mitte olla korraldusmeeskonna liige.
 8. Põhjus: nii saad sa oma sõpru, sugulasi, töökaaslasi jne pahviks lüüa kasutades targa näoga selliseid meditsiinilisi termineid nagu näiteks kloriidikaotusdiarröa, alopeetsia, oligodontia, ihtüoos, tsüstiline fibroos, bulloosne epidermolüüs, mukopolüsahharidoos ja Micheli aplaasia, teades ka tegelikult, mida need tähendavad ja kui tõsiste diagnoosidega on tegu.
 9. Põhjus: nii võid ootamatul saada ammuigatsetud armsa kräsupealise koera omanikuks.
 10. Põhjus: nii võid vabatahtlikutöö näol leida ühise hobi elukaaslasega (no näiteks kui sulle ei sobi jõutõstmine ja talle ei istu heegeldamine või kui sulle ei meeldi üldse zumba ja tema ei õhka ralli sõitmise järele).

Kui mõni neist põhjustest tundus täitsa ootustele vastav või põnevust tekitav, siis on õige aeg asja lähemalt uurida ja seada sammud Tartus või Tallinnas toimuvale tutvumisõhtule.

Loo autor: Maarja Heina