Pikaaegne Lastefondi nõukogu liige Jaan Kelder saab aasta vabatahtliku aumärgi

Pühapäeval, 6. detsembril annavad Vabariigi President ja Liikumine Kodukant üle aasta vabatahtliku aumärgid. Kümne tunnustuse saaja hulgas on ka Lastefondi üks asutajatest ja pikaaegne nõukogu liige Jaan Kelder.

Jaan Kelder, kelle põhitegevuseks on ASi Gildihall juhtimine, on Lastefondiga seotud tänaseks üle 15 aasta: ta oli 2000. aastal ühe asutajana fondi loomise juures ning on sellest ajast alates tegutsenud ka fondi nõukogu liikmena. Viimased viis aastat on ta olnud Lastefondi nõukogu esimees.

“Selle viieteist aasta jooksul on Lastefondi tegevus jõudsalt kasvanud ja laienenud ning siin on Jaanil väga oluline roll. Ta on panustanud ennast ohverdavalt, suure kire ja avatud südamega ning olnud alati olemas nii nõu kui jõuga,” põhjendab Lastefondi endine tegevjuht ja praegune nõukogu liige Küllike Saar Jaan Keldri kandidatuuri esitamist. “Meil on ääretult hea meel, et ka komisjon Jaani panust märkimisväärseks pidas.”

Aasta vabatahtliku aumärgiga tunnustatakse vabatahtlikke, kes tegutsevad järjepidevalt vabatahtlikena Eesti ühiskonna heaks. Tunnustusele esitati 93 vabatahtlikku, kelle hulgas hindamiskomisjon valis aumärgi laureaatideks kümme inimest.

Üleriigiline vabatahtlike tänuüritus toimub 6. detsembril 2015 algusega kell 14.00 Vihula mõisas, Lääne-Virumaal. Ürituse patrooniks on ja tunnustused annab üle president Toomas Hendrik Ilves. Vabariiklikku tunnustust korraldatakse 2015. aastal Eesti Külaliikumine Kodukant projekti „Märka vabatahtlikke!“ raames.