Toetame sügava liikumispuudega Kead

Toetuse sisu: Aitame soetada sügava liikumispuudega Keale spetsiaalse ratastooli

Toetuse suurus: 720 eurot (kogumaksumus 900 eurot)

Toetamise aeg: 2018


Tutvustus

Keal (sünniaasta 2015) on sügav liikumispuue, aju arenguhäire motoorikakeskuses ning raske kõnepuue, mis tingivad arengu mahajäämuse. Laps käib tugiisiku toel tavalasteaias, kuhu tavaratastooli siseruumidesse ei lubata, põhjustel, et see on liiga mahukas, tõkestab varuväljapääsu ja ei vasta seega tuleohutusnõuetele. Nii on pidanud laps veetma kogu lasteaias viibitava aja tugiisiku süles.

Pere on leidnud lapsele väiksemate mõõtmetega ratastooli, mis mahuks lasteaia ruumidesse ning mis suurendaks tüdruku iseseisvust ka mujal. Nimelt saab konkreetset ratastooli seadistada nii, et seda lükkaks abistaja või hoopiski laps ise. Kui lapse kehatüve hoidmine on raskendatud, saab kasutada ka turvarihmade abil käimistoolina. Samuti on võimalik seda roomamisfunktsiooniks seadistada.

Ka lapse füsioterapeudi hinnangul parandab abivahend lapse funktsionaalsust, võimaldab osaleda aktiivsemalt igapäevaelus ning toetab lapse sensomotoorset arengut.

Pere tegi käimistooli soetamiseks Sotsiaalkindlustusametile erimenetluse taotluse, et abivahendit soetada riigipoolse soodustusega. Sellele andis Sotsiaalkindlustusamet aga negatiivse otsuse, kuna abivahend ei kuulu nende hinnangul esmase prioriteetsusega abivahendite hulka ning seega ei ole neil selle toetamiseks eelarvelisi vahendeid ette nähtud.

Prioriteetse abivahendina nähakse inimese eluks hädavajalikku abivahendit, mille puudumine takistab iseseisvat toimetulekut, tekitab täiendavaid tervisekahjustusi ning sellest lähtuvalt suurenevad ravi- ja hoolduskulud ning kulutused teistele abivahenditele. Prioriteetseid abivahendeid kasutatakse igapäevaselt, suurema osa ärkveloleku ajast.

Lapse iseseisvust suurendava käimistooli hind on 900 eurot, mille terviklik tasumine käib perele üle jõu. Seega panustab abivahendi soetamisse kohalik omavalitsus 180 eurot ning ülejäänu, 720 eurot katab heade annetajate toel Lastefond.

Kuidas Sina aidata saad?

Hakka püsiannetajaks

Osta heategevustooteid

Tee ühekordne annetus SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgitusse “Kea”

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB IBAN EE261010220014910011

Luminor IBAN EE791700017000285384

LHV IBAN EE527700771000610813

Ended projects and campaigns

Take a look