Toetame erinevaid arendavaid teraapiaid

Arendavate teraapiate eesmärk on erinevate haiguse tõttu häirunud funktsioonide parandamine, laste arengu toetamine ning lähtuvalt lapse erivajadusest igapäevatoimingutes toimetuleku edendamine. Teraapiaid vajavate laste profiil on äärmiselt erinev – käitumishäirest sügava liikumispuudeni. Tihtilugu vajavad liitpuudega lapsed mitut erinevat teraapiat.

Riiklikud vahendid ei ole aga piisavad, et tagada kõikidele raskelt haigetele lastele järjepidevalt vajalikke arendavaid teraapiaid. Lisaks on erinevate terapeutide teenuseid keeruline saada lastel, kes elavad maapiirkonnas või kellel ei ole mingil muul põhjusel võimalik käia teenusel. Seega aitab Lastefond raskelt haigeid lapsi kasvatavatel peredel tasuda lapse muusika- ja ratsutamisteraapia eest ning võimaldab nende ja lisaks ka füsio- ja tegevusterapeudi teenuse kättesaadavust kodutingimustest, kattes teenuse lisamahu, mida riiklikest vahenditest ei kompenseerita. Lisaks aitab fond tasuda ka individuaalse ravivesivõimlemise kulud, mis on raviarsti poolt lapsele näidustatud, kuid mida riiklikud vahendid ei kata.

Praegu toetab fond selles 28 last: JaakuMarkust, Kasparit, Hanna-BritatKeiratSiimu, Iljat, Kaarelit, Fredit, Lisetet, Kristjanit, Rustenit, Patrikut, Adelet, Sandrit, Ralfi, Carlis Mattist, Amiid, Sander Kevenit,  Aleksanderit, Iti Kaarinit, Annit, Karolini, Mattiast, Rihannat, Evat, Raimo Rolandit ja Nikolast.

Lisaks on Lastefond kolm aastat järjest kutsunud koos Peetri Jooksu ning Apollo Kinoga ellu kampaania, et aidata täita ühe lapse unistus iseseisvalt kõndima hakata. 2016. aastal alustasime heade annetajate toel kampaaniaga “Jan kõndima!“, 2017. aastal kampaaniaga “Hanna-Liisa kõndima!” ning tänavu kampaaniaga “Kelly kõndima!. Kampaaniate eesmärk on intensiivsete arendavate teraapiate abil täita lapse unistused iseseisvalt kõndima hakata.

Peale selle aitab Lastefond katta erijuhtudel ka logopeedi teenuse ning massaaži ja osteopaatia kulud. Sellega toetab fond hetkel 2 last: Ellyt ja Kaarelit. 

Fond aitab vajaduse korral peredel hüvitada ka kulutusi, mis tekivad seoses haige lapse transportimisega ravi- või erihooldust pakkuvatesse asutustesse, arstide, terapeutide või spetsialistide juurde.

Erinevad arendavad teraapiad on ka Lastefondi 2018. aasta põhikampaania Üleannetus fookuses.

Kuidas Sina aidata saad?

Hakka püsiannetajaks

Osta heategevustooteid

Tee ühekordne annetus SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgitusse “teraapiad”

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB IBAN EE261010220014910011

Luminor IBAN EE791700017000285384

LHV IBAN EE527700771000610813

Lõppenud toetused ja kampaaniad

Vaata