Toetame erinevaid arendavaid teraapiaid

Arendavate teraapiate eesmärk on erinevate haiguse tõttu häirunud funktsioonide parandamine, laste arengu toetamine ning lähtuvalt lapse erivajadusest igapäevatoimingutes toimetuleku edendamine. Teraapiaid vajavate laste profiil on äärmiselt erinev – käitumishäirest sügava liikumispuudeni. Tihtilugu vajavad liitpuudega lapsed mitut erinevat teraapiat.

Riiklikud vahendid ei ole aga piisavad, et tagada kõikidele raskelt haigetele lastele järjepidevalt vajalikke arendavaid teraapiaid. Lisaks on erinevate terapeutide teenuseid keeruline saada lastel, kes elavad maapiirkonnas või kellel ei ole mingil muul põhjusel võimalik käia teenusel. Seega aitab Lastefond raskelt haigeid lapsi kasvatavatel peredel tasuda lapse muusika- ja ratsutamisteraapia eest ning võimaldab lisaks ka füsio- ja tegevusterapeudi teenuse kättesaadavust kodutingimustes, kattes teenuse lisamahu, mida riiklikest vahenditest ei kompenseerita. Lisaks aitab fond tasuda ka individuaalse ravivesivõimlemise kulud, mis on raviarsti poolt lapsele näidustatud, kuid mida riiklikud vahendid ei kata.

Praegu toetab fond selles 58 last: Jaaku, Kasparit, KeiratLisetetCarlis Mattist, Rihannat, Evat, Johann Kristjanit, Mariat, RobinitMirjamitElisabethi, Kevinit, Alexit, RagnaritErikut, Elansit ja Alensit, Derekit, Elisabeti, Britat, Lillet, LisannatRanaritErikat, Oliveri, RasmustKasparit, Armini, MikkuEmilyt ja Mirjamit, OttotRagnarit, Andres Hansu, Petrat, KatariinatLilianiMariid, ElinatMatteod, HugotElisabethi ja Karolini, Annamariat, Joonast, Aleksanderit, Annit, Oskarit, Krislinit, Sebastiani, Liat, Joosepit, Lindat, Roni, Karmot, Kelli-Lisetet ja Kardot.

Lisaks on Lastefond neli aastat järjest kutsunud koos Peetri Jooksu ning Apollo Kinoga ellu kampaania, et aidata täita ühe lapse unistus iseseisvalt kõndima hakata. 2016. aastal alustasime heade annetajate toel kampaaniaga “Jan kõndima!“, 2017. aastal kampaaniaga “Hanna-Liisa kõndima!“, 2018. aastal kampaaniaga “Kelly kõndima! 2019. aastal kampaaniaga “Kevin kõndima!”. 2020. ja 2021. aastal aitame üheskoos Peetri jooksuga “Klerkoni kõndima!”. Kampaaniate eesmärk on intensiivsete arendavate teraapiate abil täita lapse unistused iseseisvalt kõndima hakata.

Peale selle aitab Lastefond katta ka massaaži ja osteopaatia kulusid. Sellega toetab fond hetkel 2 last: Sandrat ja Ellyt .

Fond aitab vajaduse korral peredel hüvitada ka kulutusi, mis tekivad seoses haige lapse transportimisega ravi- või erihooldust pakkuvatesse asutustesse, arstide, terapeutide või spetsialistide juurde.

Erinevad arendavad teraapiad olid ka Lastefondi 2018. aasta põhikampaania Üleannetus fookuses.

Kuidas Sina aidata saad?

Hakka püsiannetajaks

Osta heategevustooteid

Tee ühekordne annetus SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgitusse “teraapiad”

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB IBAN EE261010220014910011

Luminor IBAN EE791700017000285384

LHV IBAN EE527700771000610813

Coop IBAN EE824204278603586607

Ended projects and campaigns

Take a look