Toetame selgumata põhjusega müopaatia diagnoosiga Robinit

Toetuse sisu: Aitame tasuda Robinile vajaliku ratsutamisteraapia ja müofunktsionaalse teraapia eest

Toetuse suurus: 83,3 eurot kuus (kuni 1000 eurot ühe aasta jooksul)

Toetamise aeg: detsember 2018 – detsember 2019*

* Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi
lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel.

Tutvustus

Robin (sünniaasta 2016) on hääldamispuude ja raske liikumispuudega laps, kellel on diagnoositud selgumata põhjusega haruldane haigus nimega müopaatia. Robini kehatüvi on nõrk, lihasjõudlus madal ja liigesed ülepainduvad ning seistes ta kõigub. Lihasnõrkus esineb ka näopiirkonnas. Eelnevast tulenevalt on Robinil ka motoorika nõrkus ja logopeedilised probleemid. Laps kõnnib iseseisvalt, kuid tal on probleeme koordinatsiooni ja tasakaaluga ning suure kukkumisohu tõttu vajab ta pidevat turvamist. Haigusest tulenevalt on laps ealisest arengust maas ning vajab ööpäevaringset järelevalvet, abistamist ja juhendamist.

Robin käib füsioteraapias, ujumas, tegevusteraapias, logopeedi ning eripedagoogi ja psühholoogi juures, kuid tervisliku seisundi parandamiseks ja arenguks on lapsele raviarstide ja spetsialistide sõnul vajalikud ka ratsutamisteraapia ja müofunktsionaalne teraapia.

Kui esialgu oli kartus, et Robin ei suuda ennast hobusel hoida, siis tulemus on hoopis vastupidine ning ta on väga püüdlik ja soovib väga hobusega sõita. Ratsutamisterapeudi hinnangul võib selle teraapiavormi plaanipärane ja süsteemne rakendamine anda häid tulemusi lapse rühi, lihaskonna, koordinatsiooni ja emotsioonide arengul.

Müofunktsionaalne teraapia on teaduspõhine meetod, mida teostavad selleks spetsiaalse väljaõppe saanud logopeedia ja füsioteraapia valdkonna spetsialistid. Müofunktsionaalsed terapeudid aitavad erinevate teraapiavõtete abil parandada näo- ja suupiirkonna lihaskonna tööd ja normaliseerida häirunud lihaskonna toonust.

Kuna riiklikud vahendid on lapsele vajalike teraapiate tagamisel piiratud, toetab Lastefond heade annetajate abiga Robinile vajalikku ratsutamisteraapiat ja müofunktsionaalset teraapiat aasta vältel kuni 1000 euroga. Sellele lisab 200 euro suuruse panuse teenuste eest tasumisel ka kohalik omavalitsus.

Kuidas Sina aidata saad?

Hakka püsiannetajaks

Osta heategevustooteid

Tee ühekordne annetus SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgitusse “Robini teraapiad”

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB IBAN EE261010220014910011

Luminor IBAN EE791700017000285384

LHV IBAN EE527700771000610813

Lõppenud toetused ja kampaaniad

Vaata