Toetame raske kaasasündinud immuunpuudulikkusega Olegi

Toetuse sisu: Katame raske kaasasündinud immuunpuudulikkusega Olegi Inglismaa ravireisi transpordi-, majutus- ja elamiskulud

Toetuse suurus: 30 545 eurot

Toetamise aeg: märts 2018 – detsember 2019*

* Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi
lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel.

Tutvustus

Olegil (sünniaasta 2017) on diagnoositud raske kaasasündinud immuunpuudulikkus krooniline granulomatoostõbi. Selle haiguse korral on organism väga vastuvõtlik teatud haigusetekitajatele, mis võivad tekitada raskeid kauakestvaid ja eluohtlikke infektsioone ning nendega samaaegselt on oht inflammatoorsete ja autoimmuunsete tüsistuste tekkeks. Tänapäeval on selle haiguse seljatamiseks olemas tervendav ravimeetod luuüdi tüvirakkude siirdamise näol.

Raviarsti sõnul on luuüdi tüvirakkude siirdamine antud pisikesele patsiendile näidustatud, kuna tal on juba varakult tekkinud hulgikoldelised infektsioonid. Antud protseduur teostatakse Inglismaal asuvas Newcastle’i lasteimmunoloogia keskuses, mis on Euroopas antud vallas tunnustatud ja suure kogemusega.

Newcastle lasteimmunoloogia keskus on tegelenud Olegi raviga alates kevadest 2018. Lapsel teostati luuüdi tüvirakkude siirdamine juulis 2018, kuid kahjuks tekkisid tõsised tüsistused ja hetkel on tegu täieliku äratõukereaktsiooniga. Seetõttu vajab laps uut transplanteerimist ja seekord püütakse kasutada haploidentset materjali isa rakkude näol. See tähendab, et lapsega peavad kaasa sõitma mõlemad vanemad ja isa peab olema seal vähemalt kogu siirdamise ettevalmistusprotsessi kuni siirdamise toimumiseni.

Lapse ravi ja haiglasviibimise eest tasub Eesti Haigekassa. Kui ema viibib lapsega haiglas, läheb ka see kulu voodipäeva sisse, kuid pere vajab toetust transpordi ja elamiskulude katmisel. Kui lapse tervis on parem ja saab ambulatoorset ravi, siis elab pere haigla kõrval korteris. Siirdamisprotsess ja selle esmane järelraviperiood kestavad eeldatavalt 6 kuud, aga tüsistuste korral võib see aeg pikeneda.

Kuna perel ei ole võimalust ise ravireisiga kaasnevaid kulusid katta, tuli heade annetajate toel perele appi Lastefond, kattes Olegi ja tema vanemate transpordi, elamis- ja majutuskulud.

Kuidas Sina aidata saad?

Hakka püsiannetajaks

Osta heategevustooteid

Tee ühekordne annetus SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgitusse “Oleg”

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB IBAN EE261010220014910011

Luminor IBAN EE791700017000285384

LHV IBAN EE527700771000610813

Lõppenud toetused ja kampaaniad

Vaata