Toetame neerupuudulikkusega Katerinat

Toetuse sisu: Aitame tasuda lõppstaadiumis neerupuudulikkusega Katerina ravimi eest, et ta saaks minna neerusiirdamisele

Toetuse suurus: kuni 200 000 eurot

Toetamise aeg: 2018–2019*

* Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi
lõppedes
toetusi toetusvajaduse alusel.

Tutvustus

Katerinal (sünniaasta 2002) on lõppstaadiumis neerupuudulikkus ning laps on dialüüsravil. Järgmiseks sammuks peaks olema neerusiirdamine, mida praegu pole teostatud, sest haiguse komplitseeritud kulu tõttu vajab laps ravimit Soliris.

Oma haiguse ja ravimitest tingitud kõrvaltoimete tõttu on Katerina täna ratastoolis. Ta ootab neerusiirdamist, mis parandaks oluliselt tema elukvaliteeti. Keerulise haiguse kulu tõttu tuleks enne siirdamist alustada ravi Solirisega ja vastavalt ravi vastusele jätkata vajadusel ravi ka pärast siirdamist. Ravi kestust kokku pole praegu kahjuks võimalik prognoosida.

Nefroloog Dr Aili Traat nendib, et Katerina haigusjuhtum on väga keeruline. Lisaks põhihaigusele ja selle tüsistunud kulule on ka kaasuvaid muude elundite kahjustusi. Lapsel on olnud korduvad luumurrud, soolekahjustus ja püsivalt ülikõrged vererõhu väärtused vaatamata rakendatud ravile.

Dr Traat avaldab lootust, et kui laps saab uue töötava neeru, võib tema luude ja vererõhu seis paremaks minna ja tüdruku elukvaliteet oluliselt paraneda. “Katerina puhul on riskid aga väga suured ja kui me otsustame neerusiirdamise kasuks, peame olema kindlad, et ei tekiks olukord, mil keha uue neeru ära tõukab,” räägib ta.

Dr Traadi sõnul on varasema konsiiliumi ühiseks otsuseks, et Soliris on ravim, mis võib lapse ravile kaasa aidata. “Nüüd, mil on selgunud, et Lastefondi toel on ravi võimalik, kutsume lähiajal uuesti kokku erinevate erialade arstide konsiiliumi, et arutada, mil moel ravi jätkata ja kuidas planeerida võimalikku neeru siirdamist,“ kinnitab ta.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Hein räägib, et Lastefondi nõukogu on teinud otsuse, et fond on valmis ulatama Katerinale abikäe. „Enne on aga oluline teada, et lapse tervislik seisund suudab seda ravi taluda ja seega jääme ootama konsiiliumi otsust ja arstide edasist hinnangut tegutsemiseks,“ toob ta välja. „Kui lapse ravi ning siirdamisega on võimalik alustada, siis loodame väga heade annetajate abile, et Katerina elu päästa.“

Lastefondi nõukogu tegi esialgse otsuse toetada vajadusel heade annetajate toel Katerinale vajalikku ravimit poole aasta vältel kuni 200 000 euroga.

Pere on jaganud oma lugu ka “Tartu Postimehe” ja “Aktuaalse Kaamera” vahendusel:

EST: Tartu tüdrukut tabas tõbi, mille tõenäosus on üks miljonist ning ravim, mis teda võiks ehk aidata, on liiga kallis

RUS: Жительница Тарту страдает редким заболеванием, лекарство от которого стоит слишком дорого 

EST: Ülikallist ravimit vajav raskelt haige laps jäi haigekassa abita

RUS: У юной жительницы Тарту Катерины – редкое заболевание, Больничная касса лечение не финансирует

Katerina pere rääkis loo ka heategevusliku saate “Jõulutunnel” vahendusel: “Jõulutunnel” |Katerina ja tema haruldaselt kulgev neeruhaigus.

Kuidas Sina aidata saad?

Hakka püsiannetajaks

Osta heategevuslikke meeneid

Tee ühekordne annetus SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgitusse “Katerina”

Swedbank IBAN EE682200221015828742

SEB IBAN EE261010220014910011

Luminor IBAN EE791700017000285384

LHV IBAN EE527700771000610813

Lõppenud toetused ja kampaaniad

Vaata