Aitame Tartu Ülikooli Kliinikumi lasteosakondi seadmete ostuga

Hologrammseade HYPERVSN Solo Classic 

Tegemist on innovaatilise hologrammseadmega, mis aitab vahvate tegelaskujude ja värviliste kujutiste abil erinevate valulike ja ebameeldivate protseduuride ajal hirmu leevendada, kuna lapse tähelepanu läheb protseduuri sooritamise ajal värvilisele liikuvale pildile. 

Innovaatilise seadme soetamist aitas toetada ka tarkvaraettevõtte Playtech, kes korraldas kolmandat aastat järjest Eesti vabariigi sünnipäeva auks heategevusliku kontorimaratoni. Ürituse osalustasust kogunenud 1400 eurot otsustas ettevõte annetada Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku neuroloogia osakonnale mõeldud hologrammseadme soetamiseks. Seadme maksumus on kokku 2039 eurot. Lähemalt loe siit

Lisaks toetab Lastefond kahe hologrammseadme ostu Tartu Ülikooli Kliinikumi anestesioloogia osakonda. Seadmete maksumus on kokku 6052 eurot.

Portatiivne videolarüngoskoop GildeScope Go koos kandekotiga 

Videolarüngoskoop on seade, mis võimaldab visualiseerida hingamisteid intubeerimisvahendite paigaldamisel ehk teisisõnu neelu viimisel saada videopildi kõrist ja seda ümbritsevatest struktuuridest. Antud seadet on võimalik kasutada ka vastsündinutel (alates 1-2 kg). Seade on vajalik olukordades, kus mingil põhjusel (näiteks hingamisteede arengurikked) ei ole võimalik kõri otsesel larüngoskoopial (silma kontrolli all) nähtavale tuua.

Videolarüngoskoobi maksumus on kokku 3000 eurot. Seadme soetamist toetas hulgimüügifirma OÜ Solifinance.

Patsiendi monitorid Nihon Kohden 

Patsiendi monitorid on patsiendi jälgimise seadmed, mis võimaldavad 4 lainekujuga värvilisel ekraanil jälgida samaaegselt kuni 5 parameetrit: EKG, respiratsioon, temperatuur, mitteinvasiivne vererõhk, saturatsioon. Lastekliiniku neonatoloogia osakond vajab kolme patsiendi monitori. Ühe seadme maksumus on 2789 eurot. Tartus aset leidnus Seiklushundi jõulujooksuga koguti aparaatide toetuseks 1535 eurot.

Rinnapiima sulatus-ja soojendusseade Medela BF Calesca

Rinnapiima sulatus/ soojendusseade on mõeldud kasutamiseks haiglas lasteintensiivravi osakonnas. Seade sulatab ja soojendab rinnapiima õige toitmistemperatuurini, sealjuures säilitades toitaineid ja vitamiine. Seadme maksumus on kokku 1476 eurot. Seadme soetamist toetas ventilatsiooni-ja jahutusseadmete müügi ettevõtte BVT Bartner 1400 euroga. 

Bronhoskoop ja kaamerakeskus 

Fiiberbronhoskoop on valgust juhtivatest kiududest sond, mida kasutatakse lasteintensiivravi osakonnas kõige sagedamini ülemiste ja alumiste hingamisteede haiguste ning arengurikete täpseks diagnoosimiseks.

Tänu Selveri traditsioonilise heategevuskampaania “Koos on kergem” ja Lastefondi heategijate abil avanes võimalus vahetada välja kliinikumi kõige pisemate patsientide ravimisel kasutatav amortiseerunud fiiberbronhoskoop. Ka eelmine bronhoskoop on Lastefondi heade annetajate abil 2009. aastal soetatud, kuid tänaseks amortiseerunud ning vajas hädasti väljavahetamist. Uus seade on innovaatilise kaamerakeskusega, mis võimaldab kõrgkvaliteetseid salvestisi arstidel veelgi paremini diagnoosida ja raskelt haigeid lapsi aidata. Samuti on bronhoskoobist abi olukordades, kus võõrkeha on sattunud hingamisteedes nii sügavale, et teiste vahenditega pole seda võimalik kätte saada. Lähemalt loe siit

Müratasme mõõtja/müra displei Soundear II 

Haiglakeskkond, aparatuuri hääled ja personali tegevus tekitavad müra. Mürataseme mõõtja ehk nö mürakõrv on aparaat, mis annab märku, kui ruumis on helid liiga valjud ja aitab väikeseid patsiente liigse heli eest kaitsta. Müra segab lapse und, tõstab energiatarvet ja sellega halvendab kasvamist ja arengut. Häiruda võib vererõhk, hingamine ja hapnikuküllastus. Aparaat, mis annab märku, et ruumis on liiga valjud helid, saab seda probleemi lahendada, näiteks rääkida vaiksemalt, hajutada mürarikkaid tegevusi või viia mürarikkad sedamed teise ruumi.

Lastefondi pikaaegne hea koostööpartner Viljandimaa ettevõte Flint Kaubandus OÜ otsustas jõulukinkidest loobuda ning toetada mürataseme mõõtjate soetamist Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikusse. Lähemalt loe siit

Kõnnirobot

Kõnnirobot aitab parandada või taastada nende laste kõnnimustrit, kes ei saa sünnitrauma, insuldi või mõne muu haiguse tõttu kõndida või kelle liikumine on oluliselt raskendatud. Kõnnirobot on kaasaegne taastusravi abivahend, mis aitab muuta füsioteraapia tunnid vaheldusrikkamaks ning intensiivsemaks, liigutades patsiendi jalgu ja jäljendades korrektset kõnnimustrit sadu kordi. Terapeut masina abita sellist intensiivsust tagada ei suuda. Kõnniroboti elektrooniline kõnniortoos on võimeline patsiendi jalgu trenažööril sadu kordi täpselt ühesuguse liigutusega treenima, vastates seejuures iga inimese individuaalsetele vajadustele.

Taastusravis äärmiselt vajalik abivahend oli 2019. aasta lõpuni olemas Tallinnas ja Haapsalus ning Kesk- ja Lõuna-Eesti patsiendid ei saanud kõnnirobotit kasutada piisaval määral. 2018. aasta lõpust 2019. aasta lõpuni kogus SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond annetusi, et seda taastusravis vajalikku aparaati saaks kasutada ka Tartu Ülikooli Kliinikumis.

Ligikaudu 500 000 eurot maksev kõnnirobot jõudis Tartu Ülikooli Kliinikumi 2019. aasta detsembris ning aitab seal nüüd pisikesi patsiente kõndima.

Ended projects and campaigns

Take a look