Lapsed

Toetame ajukahjustuse ja laste tserebraalparalüüsiga Arturit

Toetuse sisu: Aitame tasuda sünnitrauma tagajärjel ajukahjustuse saanud ja tserebraalparalüüsiga diagnoositud Arturi ravitoidu eest Toetuse suurus: 230,42 eurot kuus (2765 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: september 2017–august 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Artur Aunpuu (sünniaasta 2007) sündis enneaegsena. Sünnitrauma tagajärjel on poisil ajukahjustus ning tal on diagnoositud tserebraalparalüüs. Lisaks sügavale puudele on Arturil ka… Loe lisaks »

Lastefond_ravitoit

Toetame uneaegse hingamishäirega Karolinat

Toetuse sisu: Aitame muretseda Karolinale vajaliku pulssoksümeetri ja vahelihase stimulatsiooni antennid Toetuse suurus: 4340 eurot Toetamise aeg: 2017 Tutvustus Ida-Virumaalt pärit Karolinal (sünniaasta 2011) on imikueas diagnoositud uneagne higamishäire nimega tsentraalne hüpoventilatsiooni sündroom. See tähendab, et magades lõpetab Karolina hingamise ja vajab une ajal hingamistoetust. Haigus on ravimatu, kuid seda on võimalik kontrolli all hoida öise hingamistoetuse kasutamisega. Esimestel eluaastatel rakendati… Loe lisaks »

Karolina_Tenusar

Toetame põletustraumaga Germot

Toetuse sisu: Aitame Germole soetada vajalikke abivahendeid ja ravimeid Toetuse suurus: 1130 eurot Toetamise aeg: 2017 Tutvustus Pärnumaa poiss Germo (sünniaasta 2004) elas 2017. aasta maikuus üle tuleõnnetuse, kui mängis koos sõpradega bensiini ja tulemasinaga. Poiss sai bensiini leekpõletushaavu (II ja III aste) näo, kaela, õlavarre ja labakäe piirkonda. Germo viibis õnnetusejärgselt ravil PERH-i plastikakirurgia osakonnas, kus talle teostati ka näo, labakäte… Loe lisaks »

Germo

Toetame autismi diagnoosiga Lisetet

Toetuse sisu: Aitame tasuda autismi diagnoosiga Lisete ratsutamisteraapia eest Toetuse suurus: 117 eurot kuus (1404 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: juuli 2017–juuli 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Lisete (sünniaasta 2010) on raske puudega Tallinna tüdruk, kellel on diagnoositud atüüpiline autism, kaasasündinud tsüstid peapiirkonnas ning kahepoolne kuulmislangus. Laps hakkas alles kolmeaastaselt kõndima, mistõttu ei arenenud üks jalg korralikult välja ning Lisetel… Loe lisaks »

Lisete2

Toetame tsüstilise fibroosiga Mattiast

Toetuse sisu: Aitame Mattiasele soetada vajaliku pulssoksümeetri koos lisatarvikutega Toetuse suurus: 1731,60 eurot Toetamise aeg: 2017 Tutvustus Jõgevamaa poisil Mattiasel (sünniaasta 2016) on diagnoositud tsüstiline fibroos ehk krooniline hingamispuudulikkus. Seisundi stabiilsena hoidmiseks saab poiss kodust hapnikravi ning tema seisundi jälgimiseks külastab kodu regulaarselt meditsiiniõde. Poiss vajab ka pidevat vere hapnikusisalduse kontrollimist, et vajadusel oleks võimalik kiirelt sekkuda. Näidu mõõtmiseks on kasutusel pulssokümeeter,… Loe lisaks »

lastefond

Toetame kõnepuudega Fredit

Toetuse sisu: Hüvitame Fredi ratsutamisteraapia kulud Toetuse suurus: 55,40 eurot kuus (kokku 665 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: juuli 2017–juuli 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Harjumaa poisil Fredil (sünniaasta 2013) on diagnoositud motoorne kõnepuue, mille tõttu vajab poiss järjepidevat logopeedilist abi. Lapse arengule mõjuks hästi ka ratsutamisteraapia, mis on logopeedilisele toele hea alternatiiv. Ratsutamisteraapias rakendavad terapeudid vastavalt enda spetsialiteedile… Loe lisaks »

Fredi

Toetame Downi sündroomiga Kaarelit

Toetuse sisu: Hüvitame Kaareli ratsutamisteraapia kulud Toetuse suurus: 54 eurot kuus (kokku 648 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: juuli 2017–juuli 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Tallinna poisil Kaarelil (sünniaasta 2014) on diagnoositud Downi sündroom, millega kaasneb vaimne ja füüsiline mahajäämus. Madala lihastoonuse tõttu vajab ta järjepidevat taastusravi, sh on poisile soovitatud ka ratsutamisteraapiat. Ratsutamisteraapia puhul on… Loe lisaks »

Kaarel

Toetame laste tserebraalparalüüsiga Marissat

Toetuse sisu: Aitame tasuda Marissale vajaliku ravitoidu eest Toetuse suurus: 217,80 eurot kuus (kokku 2614 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: juuli 2017–juuli 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Paide tüdruk Marissa (sünniaasta 2013) sündis ühe kaksikuna sügavalt enneaegsena, kolm kuud enne määratud sünnitähtaega. Viiendal elupäeval tekkis lapsel sepsis, mistõttu vajas ta elustamist ning mille tagajärjel sai ta ajukahjustuse. Marissal on… Loe lisaks »

Marissa

Toetame sügava puudega pisikest Solanat

Toetuse sisu: Aitame soetada Solanale koduseks toimetulekuks vajalikud aparaadid Toetuse suurus: 5476 eurot Toetamise aeg: 2017 Tutvustus Solana (sünniaasta 2016) on sügava puudega Tartu pisitüdruk, kellel on kaasasündinud hulgiväärarendid, millest enim mõjutavad tema elukvaliteeti südame- ning hingamisteede rikked. Seetõttu on laps kogu oma senise elu alates 5. elupäevast veetnud lasteintensiivravi osakonnas juhitaval/abistaval hingamistoetusel. Arvestades Solana diagoosi (trahheobronhomalaatsia, kopsuvereringe rõhu… Loe lisaks »

Solana

Toetame raske immuunpuudulikkusega Arsenit

Toetuse sisu: Katame raske ja haruldase immuunpuudulikkusega Arseni Inglsimaa-ravireisi transpordi- ja elamiskulud Toetuse suurus: 30 400 eurot Toetamise aeg: 2017 Tutvustus Tallinna pisipoisil Arsenil (sünniaasta 2017) on diagnoositud väga raske ja harvaesinev immuunpuudulikkus, mis tähendab, et lapse organism ei suuda end kaitsta erinevate bakterite, viiruste ja seente eest. Ravi saamata ei ela Arseni kauem kui üheaastaseks. Sellise seisundi puhul… Loe lisaks »

Arseni2