Children

These are children who are receiving support

Lümfoomi põdev Pavel vajab abi ravile pääsemiseks

Toetuse sisu: Aitame tasuda Paveli ravikulud Toetuse suurus: kuni 70 000 eurot Toetamise aeg: oktoober 2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Pavelit (2015) vaevasid kevadest  saadik  jala- ja liigesvalud, tema kehale tekkinud hematoomid suurenesid ning lapse enesetunne halvenes. Ema pöördus erinevate arstide poole nii Tallinnas kui Ida-Virumaal, Pavelil diagnoositi küll artriit… Read more »

Toetame Alveri hambaravi

Toetuse sisu: Aitame tasuda Alveri esihamba implantaadi paigaldamise kulud  Toetuse suurus: 3325 eurot Toetamise aeg: september 2020 – september 2021* Tutvustus Alveril (2002) juhtus spordivõistlustel õnnetus, mille tagajärjel said kannatada poisi esihambad. Üks esihammastest õnnestus päästa teine aga tuli eemaldada. Kuna hamba väljatõmbamisel eemaldati ka hambajuur, siis lisandub esihamba implantaadi paigaldamise kuludele lisaprotseduuride kulu ning… Read more »

Toetame sügavalt enneaegsena sündinud õdesid

Toetuse sisu: Aitame tasuda Emily ja Mirjami tegevusteraapia kulud Toetuse suurus: 3283 eurot  Toetamise aeg: september 2020 – september 2021* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Emily ja Mirjam (2018) on sündinud sügavalt enneaegsetena ning neil on diagnoositud arenguline mahajäämus. Hilinenud on nii tüdrukute kognitiivne areng kui ka kõne areng. Mõlemad lapsed vajavad… Read more »

Toetame alakaalulist Mariat

Toetuse sisu: Aitame soetada Mariale vajalikku ravitoitu Toetuse suurus: 714 eurot  Toetamise aeg: september 2020 – jaanuar 2021* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Maria (2013) on diagnoositud pankrease pseudotsüst ning teda on korduvalt opereeritud. Tüdrukut vaevab isutus, ta sööb vähe ning kaal on väga madal. Laps on pideva toitmisravi jälgimise all ning… Read more »

Toetame raske südamerikkega pisitüdrukut

Toetuse sisu: Toetame vajalike seadmete ostu, aitame katta hooldustarvikute ja ravitoidu kulusid Toetuse suurus: 3844 eurot  Toetamise aeg:  september 2020 – august 2021*  * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Toetame 6-kuu vanust pisitüdrukut, kellel esimesel elupäeval diagnoositi südamerike ning teda on korduvalt opereeritud. Lapsele on paigaldatud trahheostoom ning ta vajab aspireerimist ligi… Read more »

Toetame sügava puudega Tristan Robertit

Toetuse sisu: Aitame tasuda Tristan Roberti füsioteraapia kulud Toetuse suurus: 781 eurot  Toetamise aeg: september 2020 – detsember 2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Tristan Robert (2014) sündis sügavalt enneaegsena ja tal on diagnoositud autosomaal-retsessiivne polütsüstiline neeruhaigus, koos kroonilise kopsuhaigusega, millele lisanduvad enneaegse sünni tagajärjed, sh liikumisraskused ja nägemispuue. Tristan Robertil eemaldati… Read more »

Toetame alopeetsia diagnoosiga Marineli

Toetuse sisu: Aitame soetada spetsiaalse vaakum juukseproteesi ning katame selle hankimisega seotud sõidukulud Toetuse suurus: 1792 eurot   Toetamise aeg: 2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Marinelil (2007) on diagnoositud harva esinev karvakasvu häire nimega alopeetsia ehk juuksetus. Haiguse korral puuduvad inimesel juuksed, ripsmed, kulmud ja muud kehakarvad. Haigusele spetsiifiline ravi puudub… Read more »

Aitame enneaegselt sündinud Mikku

Toetuse sisu: Aitame tasuda Miku füsioteraapia kulud Toetuse suurus: 3139 eurot  Toetamise aeg: jaanuar 2020 – detsember 2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Mikk (2015) on enneaegselt sündinud spastilise dipleegia ja psühhomotoorse arengu mahajäämusega poiss. Poiss on käinud teraapias terve oma senise elu. Tänu füsioteraapiale on Mikk aastatega ära õppinud peahoiu, lisaks… Read more »

Toetame nefroosi diagnoosiga Henri

Toetuse sisu: Aitame soetada Henrile vajalikud uriinikotid Toetuse suurus: 270 eurot  Toetamise aeg: august 2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Henril (2017) on diagnoositud nefroos ning talle on paigaldatud nefrostoom. Nefrostoom on spetsiaalne toru ehk kateeter, mis paigaldatakse läbi kõhu külgseina neeruvaagnasse, kui uriinivool neeruvaagnast kusepõide on takistatud. Nefrostoom kinnitatakse õmblustega… Read more »

Toetame enneaegsena sündinud Mirtelit

Toetuse sisu: Aitame katta Mirtelile vajaliku ravimi maksumuse Toetuse suurus: 6060 eurot toetusperioodi jooksul Toetamise aeg: juuni 2020 – detsember 2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Mirtel (2020) sündis enneaegsena, tema sünnikaal oli vaid 1116 grammi. Sünnist alates on pisitüdrukul probleemiks ebaselge põhjusega insuliini liig, mis põhjustab ohtlikult madalat veresuhkru taset. Mirtel… Read more »