Lapsed

Toetame epilepsia, allergilise astma ning aktiivsus- ja tähelepanuhäiretega Kristjanit

Toetuse sisu: Aitame tasuda segatüüpi spetsiifiliste arenguhäirete, epilepsia ja allergilise astmaga Kristjani ratsutamisteraapia eest Toetuse suurus: 89,20 eurot kuus (kokku 1070 eurot aasta jooksul) Toetamise aeg: oktoober 2017–september 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Kristjan (sünniaasta 2005) on raske puudega poiss, kellel on diagnoositud allergiline astma, epilepsia ning segatüüpi spetsiifilised arenguhäired. Poisi toimetulek igapäevaelus ja koolis on raskendatud,… Loe lisaks »

DSC03991

Toetame allopeetsia diagnoosiga Sara Sofiat

Toetuse sisu: Toetame asendusparuka soetamist, juukseproteesi korrigeerimist ja saatmiskulusid. Toetuse suurus: 1878 eurot Toetamise aeg: 2017 Tutvustus Sara Sofia Anoushka (sünniaasta 2008) põeb harva esinevat karvakasvu häiret nimega allopeetsia ehk juuksetus. Haiguse korral puuduvad inimesel juuksed, ripsmed, kulmud ja muud kehakarvad. Haigusele spetsiifiline ravi puudub ning seetõttu tuleb leida probleemile alternatiivseid lahendusi. Enamasti kasutavad selle diagnoosiga inimesed parukaid, kuid see ei… Loe lisaks »

LF_toetus_Sara-Sofia

Toetame haruldase Kabuki sündroomiga Robertit

Toetuse sisu: Aitame tasuda Robertile vajaliku ravitoidu eest. Toetuse suurus: 221 eurot kuus (2652 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: oktoober 2017– september 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Robert (sünniaasta 2016) on raske puudega poiss, kellel on diagnoositud Kabuki sündroom, mida iseloomustab omapärane välimus, sõrmeotstel “loote padjandite” püsimine, lühike kasv ning kerge kuni mõõdukas vaimses arengus mahajäämus. Sagedamini… Loe lisaks »

ravitoit

Toetame ülekaalulistele puuetega lastele suunatud pilootprogrammi

Toetuse sisu: Kaasrahastame ülekaalulistele puuetega lastele suunatud pilootprogrammi kuuluvaid teenuseid (perede liikumis-, treening- ja toitumisnõustamine ning matkapäevad). Toetuse suurus: 2650 eurot Toetamise aeg: 2017-2018 Tutvustus Laste Tervisekool töötas välja ülekaalulistele puuetega lastele suunatud programmi “7-12 aastaste puuetega ülekaaluliste laste sotsiaalne rehabilitatsiooniprogramm”, mis võitis Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse poolt välja kuulutatud hanke. Programmi piloteeritakse ühe aasta jooksul ning peamistele programmis… Loe lisaks »

jooks

Toetame madala kaaluiibe ja ajukahjustusega Kennot

Toetuse sisu: Aitame tasuda Kennole vajaliku ravitoidu eest. Toetuse suurus: 56,3 eurot kuus (676 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: oktoober 2017– september 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Kenno (sünniaasta 2010) on sügava puudega poiss, kellel on diagnoositud corpus callosumi agenees ehk suuraju kaht poolkera ühendava mõhnkeha kaasasündinud puudumine. Lisaks on tal ka epilepsia ning psühhomotoorse… Loe lisaks »

Lastefond_toetusabi_ravitoit

Toetame sügava puudega Matteust

Toetuse sisu: Aitame tasuda Matteusele vajaliku ravitoidu eest. Toetuse suurus: 134,2 eurot kuus (1610 eurot ühe aasta jooksul) Toetusperiood: september 2017 – august 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Matteus (sünniaasta 2001) on sügava puudega poiss, kellel on diagnoositud epileptiline entsefalopaatia ja tetraparees. Matteus saab küll antiepileptilist ravi, kuid sellest hoolimata on tal iga päev… Loe lisaks »

Lastefond_Matteus_toetus_ravitoit

Toetame liikumispuudega Mariat

Toetuse sisu: Toetame koos omavalitsusega ortooside ja ortopeediliste jalanõude omaosaluse tasumist. Toetuse suurus: 310 eurot Toetamise aeg: 2017 Tutvustus Marial (sünniaasta 2015) on diagnoositud Spina Bifida, mis tähendab avatud lülisammast, ja mis on sünnidefekt, mille korral ei ole tüdruku seljaaju neuraaltoru embrüonaalse arengu käigus sulgunud. Sellest tulenevalt on lapsel alajäsemete nõrkus, tema lihaste töö on allapoole põlve häiritud ning tal… Loe lisaks »

Lastefond_Tartu_Linnavalitsus_liikumispuue_Maria

Toetame ajukahjustuse ja laste tserebraalparalüüsiga Arturit

Toetuse sisu: Aitame tasuda sünnitrauma tagajärjel ajukahjustuse saanud ja tserebraalparalüüsiga diagnoositud Arturi ravitoidu eest. Toetuse suurus: 230,42 eurot kuus (2765 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: september 2017–august 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Artur Aunpuu (sünniaasta 2007) sündis enneaegsena. Sünnitrauma tagajärjel on poisil ajukahjustus ning tal on diagnoositud tserebraalparalüüs. Lisaks sügavale puudele on Arturil ka… Loe lisaks »

Lastefond_ravitoit

Toetame uneaegse hingamishäirega Karolinat

Toetuse sisu: Aitame muretseda Karolinale vajaliku pulssoksümeetri ja vahelihase stimulatsiooni antennid Toetuse suurus: 4340 eurot Toetamise aeg: 2017 Tutvustus Ida-Virumaalt pärit Karolinal (sünniaasta 2001) on imikueas diagnoositud uneagne higamishäire nimega tsentraalne hüpoventilatsiooni sündroom. See tähendab, et magades lõpetab Karolina hingamise ja vajab une ajal hingamistoetust. Haigus on ravimatu, kuid seda on võimalik kontrolli all hoida öise hingamistoetuse kasutamisega. Esimestel eluaastatel rakendati… Loe lisaks »

Karolina_Tenusar

Toetame põletustraumaga Germot

Toetuse sisu: Aitame Germole soetada vajalikke abivahendeid ja ravimeid Toetuse suurus: 1130 eurot Toetamise aeg: 2017 Tutvustus Pärnumaa poiss Germo (sünniaasta 2004) elas 2017. aasta maikuus üle tuleõnnetuse, kui mängis koos sõpradega bensiini ja tulemasinaga. Poiss sai bensiini leekpõletushaavu (II ja III aste) näo, kaela, õlavarre ja labakäe piirkonda. Germo viibis õnnetusejärgselt ravil PERH-i plastikakirurgia osakonnas, kus talle teostati ka näo, labakäte… Loe lisaks »

Germo