Lapsed

Lastefond on kuueteistkümne tegevusaasta jooksul kogunud kolme miljoni euro jagu annetusi ning aidanud rohkem kui 1000 last üle Eesti.

Toetame laste ja emade nõustamist ja teraapiat Tähtvere Avatud Naistekeskuses

Toetuse sisu: Toetame perevägivalla ohvritest lastele ja emadele hädavajalikku psühholoogilist nõustamist. Lisaks toetame ka tugigruppi emadele ja maaliteraapiat lastele. Toetuse suurus: kuni 27 000 eurot aasta jooksul Toetamise aeg: veebruar 2018–jaanuar 2019* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Tähtvere Avatud Naistekeskus pakub professionaalset abi ja tuge vägivalla ohvritest naistele ja lastele. Tähtvere… Loe lisaks »

Toetame haruldase verehaigusega 17-aastast tüdrukut

Toetuse sisu: Aitame tasuda 17-aastasele tüdrukule eluks vajaliku 17 ravimidoosi eest Toetuse suurus: 255 714 eurot (ühe doosi hind 15 042) Toetamise aeg: mai 2018 – detsember 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus 17-aastasel tüdrukul (sünniaasta 2000) diagnoositi 2011. aasta sügisel idiopaatiline aplastiline aneemia, mis on haigus, mille puhul toodab luuüdi liiga vähe erinevat… Loe lisaks »

Toetame Danoni geenihaigusega Egertit

Toetuse sisu: Aitame tasuda Egerti ravimite, spordiklubi kuutasu ning ravivisiitide transpordikulude eest Soome ja Tartusse. Toetuse suurus: 336 eurot kuus (4032 eurot aastas) Toetamise aeg: jaanuar 2018 – detsember 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Egertil (sünniaasta 2002) on diagnoositud geenihaigus Danon, millest tingituna on poisil probleemid südamega. Möödunud aasta novembris teostati Egertile Helsingi Lastehaiglas… Loe lisaks »

Toetame SA Perekodu kasvatajatele paremaks igapäevatööks vajalikku HENK koolitust

Toetuse sisu: Rahastame SA Perekodu kasvatajatele igapäevatöö edendamiseks vajalikku Hoolekande Ekspertiisi- ja Nõustamiskeskuse (HENK) koolitust, mille eesmärk on raske ja sügava puudega laste probleemse käitumise juhtimisalane nõustamine. Toetuse suurus: 1710 eurot Toetamise aeg: 2017 Tutvustus SA Perekodus on asenduskoduteenusel 46 last, kellest ligikaudu 80% on psüühikahäirega või vaimu- või liitpuudega. Teenust osutatakse kuues peremajas, igas kaheksale… Loe lisaks »

Toetame neurofibromatoosi diagnoosiga Kristjanit

Toetuse sisu: Aitame soetada neurofibromatoosi diagnoosiga poisile käimisraami. Toetuse suurus: 960 eurot Toetamise aeg: 2017 Tutvustus Kristjanil (sünniaasta 2008) on diagnoositud kaasasündinud healoomuline neurofibromatoos ning sellest tulenevalt neuromuskulaarne skolioos, mis vajab operatiivset ravi. Enne operatsiooni on poisile vajalik 3 – 6 kuu pikkune venitusravi, milleks vajab laps spetsiaalset käimisraami. Sotsiaalkindlustusametile esitati avaldus käimisraami kompenseerimiseks, kuid kahjuks saadi eitav vastus põhjendusega,… Loe lisaks »

Toetame kuulmislanguse ja lülisamba väärarenguga Sanderit

Toetuse sisu: Aitame tasuda Sanderi individuaalse ravivesivõimlemise eest. Toetuse suurus: 147 eurot kuus (1763 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: jaanuar 2018–detsember 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Sander (sünniaasta 2011) sündis kahepoolse neurosensoorse kuulmislanguse ning lülisamba väärarenguga. Lapsele on paigaldatud ajutüve implantaat ning hiljuti on olukorra leevendamiseks ja seisundi parandamiseks läbinud Sander lülisamba operatsiooni…. Loe lisaks »

Toetame laste tserebraalparalüüsiga Adelet

Toetuse sisu: Aitame tasuda Adele individuaalse ravivesivõimlemise ja füsioteraapia eest. Toetuse suurus: 260 eurot kuus (3120 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: detsember 2017–november 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Adelel (sünniaasta 2004) on diagnoositud laste tserebraalparalüüs. Kuna lapse kõnnimuster oli häirunud, tehti talle hiljuti operatsioon Saksamaal, mis muudab pikemas perspektiivis ta kõnnimustri paremaks ja lubab seeläbi… Loe lisaks »

Toetame neurofibromatoosi diagnoosiga Peetrit

Toetuse sisu: Katame ravireisi kulud John Hopkins Medicine International kliinikusse Ameerikas.  Toetuse suurus: 1300 eurot Toetamise aeg: ühekordne (2017/2018) Tutvustus Tartu poisil Peetril (sünniaasta 2006) on diagnoositud haigus nimega neurofibromatoos, mille tulemusena on lapsel nägemislangus, lülisamba kõverdumine ja parema sääre luu ebaliiges. Tegemist on geneetilise haigusega, mille tõttu toimub inimese kehas rakkude kontrollimatu paljunemine ning tekivad nii kehasisesed kui ka -välised kasvajad…. Loe lisaks »

Toetame Aspergeri sündroomiga Rustenit

Toetuse sisu: Aitame tasuda Aspergeri sündroomi ja ekspressiivse kõne häirega Rusteni ratsutamisteraapia seansside eest. Toetuse suurus: 100 eurot kuus (1200 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: detsember 2017–detsember 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Rusten (sünniaasta 2007) on raske puudega poiss, kellel on diagnoositud Aspergeri sündroom ja ekspressiivne kõnehäire. Sellest tulenevalt on lapsel suured probleemid… Loe lisaks »

Toetame epilepsia, allergilise astma ning aktiivsus- ja tähelepanuhäiretega Kristjanit

Toetuse sisu: Aitame tasuda segatüüpi spetsiifiliste arenguhäirete, epilepsia ja allergilise astmaga Kristjani ratsutamisteraapia eest Toetuse suurus: 100 eurot kuus (kokku 1200 eurot aasta jooksul) Toetamise aeg: oktoober 2017–september 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Kristjan (sünniaasta 2005) on raske puudega poiss, kellel on diagnoositud allergiline astma, epilepsia ning segatüüpi spetsiifilised arenguhäired. Poisi toimetulek igapäevaelus ja koolis… Loe lisaks »