Lapsed

Lastefond on kuueteistkümne tegevusaasta jooksul kogunud kolme miljoni euro jagu annetusi ning aidanud rohkem kui 1000 last üle Eesti.

Toetame alalõualuu ameloblastoomiga Kristjanit

Toetuse sisu: Aitame katta alalõualuu ameloblastoomi diagnoosi saanud ja kasvaja eemaldamise operatsiooni läbinud Kristjani kahe hambaimplantaadi kulud. Toetuse suurus: 2488,50 eurot Toetamise aeg: 2019 Tutvustus Kristjanil (2004) diagnoositi alalõualuu ameloblastoom ehk lõualuudes esinev healoomuline, kuid väga agressiivne kasvaja. See ei ole väga haruldane haigus, kuid noori patsiente, kes vajavad radikaalset kirurgilist ravi, on raviarsti sõnul… Loe lisaks »

Toetame kaasasündinud immuunpuudulikkuse kahtlusega Mattiast

Toetuse sisu: Toetame kaasasündinud immuunpuudulikkuse kahtlusega Mattiase ravivisiiti Newcastle’i haiglasse, aidates katta ravireisiga kaasnevaid majutus- ja transpordikulusid. Toetuse suurus: kuni 3500 eurot Toetamise aeg: 01.09.2019 – 29.02.2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Mattiasel (2019) on kahtlus primaarsele immuunpuudulikkusele. Siiani Eestis tehtud uuringutega pole selgunud immuunpuudulikkuse täpne vorm ning ilma täpse diagnoosita… Loe lisaks »

Toetame Marfani sündroomi ja raske südamepuudulikkusega Lennat

Toetuse sisu: Aitame soetada raske südamepuudulikkuse ning Marfani sündroomiga Lennale vere hüübimisnäitude kontrollimise aparaadi (INR mõõtja) + esmased testribad Toetuse suurus: 743,35 eurot Toetamise aeg: 2019 Tutvustus Lennal (2018) diagnoositi 4-kuuselt geneetiline haigus Marfani sündroom, mis põhjustab häireid sidekoe tekkes. Pea pooleaastaselt avastati Lennal lisaks südamepuudulikkus, mille tõttu teda käesoleva aasta augustis Soomes opereeriti –… Loe lisaks »

Toetame täpsustamata diagnoosi ja raske liikumispuudega Erikut

Toetuse sisu: Toetame täpsustamata diagnoosiga, kuid motoorse arengu mahajäämusega ning raske liikumispuudega Eriku tegevusteraapiat Toetuse suurus: kuni 1296 eurot aastas (108 eurot kuus, kuni 48 korda aastas) Toetamise aeg: september 2019 – august 2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Erikul (2018) on madal lihastoonus ning mahajäämus motoorses arengus. Talle on tehtud… Loe lisaks »

Toetame haruldase Marinesco-Sjögreni sündroomiga Alexit

Toetuse sisu: Toetame kaasasündinud haigusega kaasneva raske liikumispuudega Alexi individuaalset ravivesivõimlemist. Toetuse suurus: 738,82 eurot aastas Toetamise aeg: september 2019 – september 2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Alexil (2006) on diagnoositud haruldane Marinesco-Sjögreni sündroom, millega kaasneb lihasnõrkus. Kaasasündinud haigusest tulenevalt on Alexil raske liikumispuue ja noormehe tasakaal ning koordinatsioon on liikumisel… Loe lisaks »

Toetame päriliku autoimmuunse retsessiivse ainevahetushaigusega Marist

Toetuse sisu: Aitame soetada Marisele vajalikku ravitoidusegu Toetuse suurus: 47,48 eurot kuus (569,77 eurot aastas) Toetamise aeg: september 2019 – august 2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Marisel (2014) on diagnoositud pärilik autoimmuunne retsessiivne ainevahetushaigus. Tal on sügavale puudele vastav meeleelundite funktsiooni kõrvalekalle ning keskmisele puudele vastav kuulmisfunktsiooni kõrvalekalle. Maris sööb ise… Loe lisaks »

Toetame rasket pärilikku ainevahetushaigust põdevat Aimarit

Toetuse sisu: Toetame rasket pärilikku ainevahetushaigust põdeva Aimari geeniravi Poolas, tasudes 50% geeniravi kogumaksumusest Toetuse suurus: kuni 21 000 eurot Toetamise aeg: 2019 Tutvustus Aimar (sünniaasta 1992) põeb seni ravimatuna püsinud haigust: aromaatsete aminohapete dekarboksülaasi (AADC) puudulikkust. Maailmas on see haigus diagnoositud 123 inimesel. Praegu on Aimar ratastoolis, ta saab kasutada teataval määral käsi, kirjutada… Loe lisaks »

Toetame kasuperede suvepäevade korraldamist

Toetuse sisu: Rahastame MTÜ Oma Pere korraldatud kasuperede suvepäevi, mis on mõeldud lapsendaja-, eestkoste ning hooldusperedele üle Eesti. Toetuse suurus: 2790 eurot Toetamise aeg: 2019 Tutvustus MTÜ Oma Pere korraldab 17.-18. augustil kasuperedele mõeldud kahepäevaseid suvepäevi, et toetada kasuperede omavahelise suhtlusvõrgustiku loomist ning anda töötubadest kaasa teadmised, mis aitavad paremini mõista ja toetada hooletusse jäetud last… Loe lisaks »

Toetame enneaegsena sündinud Sanderit

Toetuse sisu: Aitame soetada Sanderile hädavajaliku köhimisaparaadi Toetuse suurus: 5346 eurot  Toetamise aeg: juuli-august 2019 Tutvustus Sander (sünniaasta 2014) on sügavalt enneaegsena sündinud väike poiss, kes on läbi teinud ajuinfarkti ning kaasuvate probleemide tõttu on häiritud nii tema neelamis- kui köhimisrefleks, mistõttu satub osa neelatavast süljest kopsu ning tekivad kopsuinfektsioonid. Et pisipoisi elu ohtu ei satuks,… Loe lisaks »

Toetame spastilise dipleegiaga Maria-Loviiset

Toetuse sisu: Toetame Maria-Loviise Saksamaa ravivisiidiga seonduvaid transpordi- ja majutuskulusid Toetuse suurus: kuni 1690 eurot Toetamise aeg: juuli-august 2019* *Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Maria-Loviise (sünniaasta 2013) on sündinud sügavalt enneaegsena, millest tingituna on lapsel välja kujunenud spastiline dipleegia ehk kahejäsemehalvatus. Jalgade spastilise halvatusega seoses on tüdrukul liikumisprobleemid. Maria-Loviise suudab käia küll ühest… Loe lisaks »