Lapsed

Lastefond on kuueteistkümne tegevusaasta jooksul kogunud kolme miljoni euro jagu annetusi ning aidanud rohkem kui 1000 last üle Eesti.

Toetame kaasasündinud seljaajusonga ja hüdrotsefaaliaga Krisi

Toetuse sisu: Toetame Krisi ravivisiidiga kaasnevaid transpordi- ja kindlustuskulusid Saksamaale Bonni. Toetuse suurus: kuni 100 eurot Toetamise aeg: 2019 Tutvustus Kris (2015) on sügava puudega poiss, kellel on kaasasündinud seljaajusong ja hüdrotsefaalia. Käesoleva aasta suvel teostati Krisile songa korrigeerimiseks Tallinna Lastehaiglas operatsioon, mis küll õnnestus, kuid paraku tekkis liikvori leke. Tallinna Lastehaigla arstid on teinud… Loe lisaks »

Toetame raske ajukahjustusega enneaegselt sündinud Gabrielit

Toetuse sisu: Toetame Gabrielile vajaliku aspiraatori ostu Toetuse suurus: 360,80 eurot Toetamise aeg: 2019 Tutvustus Gabriel (2019) on sügava puudega laps, kes sündis enneaegsena ning hapnikupuuduses. Lapsel on raske ajukahjustus ning bulbaarparalüüs – kahjustatud on neelu-, kõri-, keele- ja veel mõnede lihaste tööd reguleerivad närvid või nende alguskohad ajus. Gabriel ei oska neelata, ta on… Loe lisaks »

Toetame ilma küünarvarre ja käelabata Mihhaili

Toetuse sisu: Aitame katta Mihhaili käeproteesi omaosalust. Toetuse suurus: kuni 440 eurot Toetamise aeg: 2019 Tutvustus Mihhail (2008) sündis ilma vasaku küünarvarre ning käelabata. Mihhail vajab uut käeproteesi, sest praegune protees on tema jaoks väikseks jäänud. Väikseks jäänud proteesi haldas laps arstide sõnul suurepäraselt ning uus Be-Bionic käeprotees aitab tal edasi elada tavapärase, kahe käega… Loe lisaks »

Toetame kaasasündinud hammaste arenguveaga Annit

Toetuse sisu: Aitame tasuda Anni ortodontilise ravi ning hambaimplantaatide paigaldamise eest. Toetuse suurus: 5500 eurot toetusperioodi jooksul Toetamise aeg: 2019- Tutvustus Annil (2002) puuduvad sünnipäraselt nelja hamba alged. Selle kaasasündinud haiguse on ilmselt põhjustanud viga mõne geeni mutatsioonis. Hammaste puudumise tõttu on hammaste funktsioon häiritud. Olemasolevad hambad liiguvad ja kalduvad, mälumisjõud ei jagune ühtlaselt ning… Loe lisaks »

Toetame alalõualuu ameloblastoomiga Kristjanit

Toetuse sisu: Aitame katta alalõualuu ameloblastoomi diagnoosi saanud ja kasvaja eemaldamise operatsiooni läbinud Kristjani kahe hambaimplantaadi kulud. Toetuse suurus: 2488,50 eurot Toetamise aeg: 2019 Tutvustus Kristjanil (2004) diagnoositi alalõualuu ameloblastoom ehk lõualuudes esinev healoomuline, kuid väga agressiivne kasvaja. See ei ole väga haruldane haigus, kuid noori patsiente, kes vajavad radikaalset kirurgilist ravi, on raviarsti sõnul… Loe lisaks »

Toetame geneetilise ADA ensüümipuudulikkusega Mattiast

Toetuse sisu: Toetame geneetilise ADA ensüümipuudulikkusega Mattiase ravivisiiti Newcastle’i haiglasse, aidates katta ravireisiga kaasnevaid majutus- ja transpordikulusid. Toetuse suurus: kuni 3500 eurot Toetamise aeg: 01.09.2019 – 29.02.2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Kui Mattias (2019) Lastefondi jõudis, oli tal kahtlus primaarsele immuunpuudulikkusele. Eestis tehtud uuringutega polnud selgunud immuunpuudulikkuse täpne vorm ning ilma… Loe lisaks »

Toetame Marfani sündroomi ja raske südamepuudulikkusega Lennat

Toetuse sisu: Aitame soetada raske südamepuudulikkuse ning Marfani sündroomiga Lennale vere hüübimisnäitude kontrollimise aparaadi (INR mõõtja) + esmased testribad Toetuse suurus: 743,35 eurot Toetamise aeg: 2019 Tutvustus Lennal (2018) diagnoositi 4-kuuselt geneetiline haigus Marfani sündroom, mis põhjustab häireid sidekoe tekkes. Pea pooleaastaselt avastati Lennal lisaks südamepuudulikkus, mille tõttu teda käesoleva aasta augustis Soomes opereeriti –… Loe lisaks »

Toetame täpsustamata diagnoosi ja raske liikumispuudega Erikut

Toetuse sisu: Toetame täpsustamata diagnoosiga, kuid motoorse arengu mahajäämusega ning raske liikumispuudega Eriku tegevusteraapiat Toetuse suurus: kuni 1296 eurot aastas (108 eurot kuus, kuni 48 korda aastas) Toetamise aeg: september 2019 – august 2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Erikul (2018) on madal lihastoonus ning mahajäämus motoorses arengus. Talle on tehtud… Loe lisaks »

Toetame haruldase Marinesco-Sjögreni sündroomiga Alexit

Toetuse sisu: Toetame kaasasündinud haigusega kaasneva raske liikumispuudega Alexi individuaalset ravivesivõimlemist. Toetuse suurus: 738,82 eurot aastas Toetamise aeg: september 2019 – september 2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Alexil (2006) on diagnoositud haruldane Marinesco-Sjögreni sündroom, millega kaasneb lihasnõrkus. Kaasasündinud haigusest tulenevalt on Alexil raske liikumispuue ja noormehe tasakaal ning koordinatsioon on liikumisel… Loe lisaks »

Toetame päriliku autoimmuunse retsessiivse ainevahetushaigusega Marist

Toetuse sisu: Aitame soetada Marisele vajalikku ravitoidusegu Toetuse suurus: 47,48 eurot kuus (569,77 eurot aastas) Toetamise aeg: september 2019 – august 2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Marisel (2014) on diagnoositud pärilik autoimmuunne retsessiivne ainevahetushaigus. Tal on sügavale puudele vastav meeleelundite funktsiooni kõrvalekalle ning keskmisele puudele vastav kuulmisfunktsiooni kõrvalekalle. Maris sööb ise… Loe lisaks »