Lapsed

Lastefond on kuueteistkümne tegevusaasta jooksul kogunud kolme miljoni euro jagu annetusi ning aidanud rohkem kui 1000 last üle Eesti.

Toetame kuulmislanguse ja lülisamba väärarenguga Sanderit

Toetuse sisu: Aitame tasuda Sandri individuaalse ravivesivõimlemise eest. Toetuse suurus: 147 eurot kuus (1763 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: jaanuar 2018–detsember 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Sander (sünniaasta 2011) sündis kahepoolse neurosensoorse kuulmislanguse ning lülisamba väärarenguga. Lapsele on paigaldatud ajutüve implantaat ning hiljuti on olukorra leevendamiseks ja seisundi parandamiseks läbinud Sander lülisamba operatsiooni…. Loe lisaks »

Toetame laste tserebraalparalüüsiga Adeelet

Toetuse sisu: Aitame tasuda Adeele individuaalse ravivesivõimlemise ja füsioteraapia eest. Toetuse suurus: 260 eurot kuus (3120 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: detsember 2017–november 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Adeelel (sünniaasta 2004) on diagnoositud laste tserebraalparalüüs. Kuna lapse kõnnimuster oli häirunud, tehti talle hiljuti operatsioon Saksamaal, mis muudab pikemas perspektiivis ta kõnnimustri paremaks ja lubab seeläbi… Loe lisaks »

Toetame neurofibromatoosi diagnoosiga Peetrit

Toetuse sisu: Katame ravireisi kulud John Hopkins Medicine International kliinikusse Ameerikas.  Toetuse suurus: 1300 eurot Toetamise aeg: ühekordne (2017/2018) Tutvustus Tartu poisil Peetril (sünniaasta 2006) on diagnoositud haigus nimega neurofibromatoos, mille tulemusena on lapsel nägemislangus, lülisamba kõverdumine ja parema sääre luu ebaliiges. Tegemist on geneetilise haigusega, mille tõttu toimub inimese kehas rakkude kontrollimatu paljunemine ning tekivad nii kehasisesed kui ka -välised kasvajad…. Loe lisaks »

Toetame Aspergeri sündroomiga Rustenit

Toetuse sisu: Aitame tasuda Aspergeri sündroomi ja ekspressiivse kõne häirega Rusteni ratsutamisteraapia seansside eest. Toetuse suurus: 100 eurot kuus (1200 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: detsember 2017–detsember 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Rusten (sünniaasta 2007) on raske puudega poiss, kellel on diagnoositud Aspergeri sündroom ja ekspressiivne kõnehäire. Sellest tulenevalt on lapsel suured probleemid… Loe lisaks »

Toetame epilepsia, allergilise astma ning aktiivsus- ja tähelepanuhäiretega Kristjanit

Toetuse sisu: Aitame tasuda segatüüpi spetsiifiliste arenguhäirete, epilepsia ja allergilise astmaga Kristjani ratsutamisteraapia eest Toetuse suurus: 100 eurot kuus (kokku 1200 eurot aasta jooksul) Toetamise aeg: oktoober 2017–september 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Kristjan (sünniaasta 2005) on raske puudega poiss, kellel on diagnoositud allergiline astma, epilepsia ning segatüüpi spetsiifilised arenguhäired. Poisi toimetulek igapäevaelus ja koolis… Loe lisaks »

Toetame allopeetsia diagnoosiga Sara Sofiat

Toetuse sisu: Toetame asendusparuka soetamist, juukseproteesi korrigeerimist ja saatmiskulusid. Toetuse suurus: 1878 eurot Toetamise aeg: 2017 Tutvustus Sara Sofia Anoushka (sünniaasta 2008) põeb harva esinevat karvakasvu häiret nimega allopeetsia ehk juuksetus. Haiguse korral puuduvad inimesel juuksed, ripsmed, kulmud ja muud kehakarvad. Haigusele spetsiifiline ravi puudub ning seetõttu tuleb leida probleemile alternatiivseid lahendusi. Enamasti kasutavad selle diagnoosiga inimesed parukaid, kuid see ei… Loe lisaks »

Toetame haruldase Kabuki sündroomiga Robertit

Toetuse sisu: Aitame tasuda Robertile vajaliku ravitoidu eest. Toetuse suurus: 221 eurot kuus (2652 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: oktoober 2017– september 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Robert (sünniaasta 2016) on raske puudega poiss, kellel on diagnoositud Kabuki sündroom, mida iseloomustab omapärane välimus, sõrmeotstel “loote padjandite” püsimine, lühike kasv ning kerge kuni mõõdukas vaimses arengus mahajäämus. Sagedamini… Loe lisaks »

Toetame ülekaalulistele puuetega lastele suunatud pilootprogrammi

Toetuse sisu: Kaasrahastame ülekaalulistele puuetega lastele suunatud pilootprogrammi kuuluvaid teenuseid (perede liikumis-, treening- ja toitumisnõustamine ning matkapäevad). Toetuse suurus: 2650 eurot Toetamise aeg: 2017-2018 Tutvustus Laste Tervisekool töötas välja ülekaalulistele puuetega lastele suunatud programmi “7-12 aastaste puuetega ülekaaluliste laste sotsiaalne rehabilitatsiooniprogramm”, mis võitis Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse poolt välja kuulutatud hanke. Programmi piloteeritakse ühe aasta jooksul ning peamistele programmis… Loe lisaks »

Toetame madala kaaluiibe ja ajukahjustusega Kennot

Toetuse sisu: Aitame tasuda Kennole vajaliku ravitoidu eest. Toetuse suurus: 56,3 eurot kuus (676 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: oktoober 2017– september 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Kenno (sünniaasta 2010) on sügava puudega poiss, kellel on diagnoositud corpus callosumi agenees ehk suuraju kaht poolkera ühendava mõhnkeha kaasasündinud puudumine. Lisaks on tal ka epilepsia ning psühhomotoorse… Loe lisaks »

Toetame sügava puudega Matteust

Toetuse sisu: Aitame tasuda Matteusele vajaliku ravitoidu eest. Toetuse suurus: 134,2 eurot kuus (1610 eurot ühe aasta jooksul) Toetusperiood: september 2017 – august 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Matteus (sünniaasta 2001) on sügava puudega poiss, kellel on diagnoositud epileptiline entsefalopaatia ja tetraparees. Matteus saab küll antiepileptilist ravi, kuid sellest hoolimata on tal iga päev… Loe lisaks »