Lapsed

Lastefond on kuueteistkümne tegevusaasta jooksul kogunud kolme miljoni euro jagu annetusi ning aidanud rohkem kui 1000 last üle Eesti.

Toetame enneaegsena sündinud Sanderit

Toetuse sisu: Aitame soetada Sanderile hädavajaliku köhimisaparaadi Toetuse suurus: 5346 eurot  Toetamise aeg: juuli-august 2019 Tutvustus Sander (sünniaasta 2014) on sügavalt enneaegsena sündinud väike poiss, kes on läbi teinud ajuinfarkti ning kaasuvate probleemide tõttu on häiritud nii tema neelamis- kui köhimisrefleks, mistõttu satub osa neelatavast süljest kopsu ning tekivad kopsuinfektsioonid. Et pisipoisi elu ohtu ei satuks,… Loe lisaks »

Toetame spastilise dipleegiaga Maria-Loviiset

Toetuse sisu: Toetame Maria-Loviise Saksamaa ravivisiidiga seonduvaid transpordi- ja majutuskulusid Toetuse suurus: kuni 1690 eurot Toetamise aeg: juuli-august 2019* *Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Maria-Loviise (sünniaasta 2013) on sündinud sügavalt enneaegsena, millest tingituna on lapsel välja kujunenud spastiline dipleegia ehk kahejäsemehalvatus. Jalgade spastilise halvatusega seoses on tüdrukul liikumisprobleemid. Maria-Loviise suudab käia küll ühest… Loe lisaks »

Toetame madala kaaluiibe ja ajukahjustusega Kennot

Toetuse sisu: Aitame tasuda Kennole vajaliku ravitoidu eest. Toetuse suurus: 56,3 eurot kuus (676 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: oktoober 2017– märts 2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Kenno (sünniaasta 2010) on sügava puudega poiss, kellel on diagnoositud corpus callosumi agenees ehk suuraju kaht poolkera ühendava mõhnkeha kaasasündinud puudumine. Lisaks on tal ka epilepsia ning… Loe lisaks »

Toetame haruldase spinaalse lihasatroofiaga Annabeli

Toetuse sisu: Aitame katta Annabeli elu päästva ravimi kulud Toetuse suurus: sihtotstarbeliselt Anneblile laekuvad annetused + 400 000 eurot heade annetajate toel kogunenud Lastefondi reservfondist Toetusperiood: juuni 2019 – …* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Annabelil (sünniaasta 2019) on diagnoositud haigus nimega spinaalne lihasatroofia ehk SMA1, tegemist on haruldase haigusega, mille esinemissagedus… Loe lisaks »

„Kevin kõndima!“ ehk toetame liikumispuudega Kevinit

Toetuse sisu: Tasume Kevinile vajaliku füsioteraapia, massaaži ja individuaalsete ravivesivõimlemise treeningute eest, et aidata laps iseseisvalt kõndima! Toetuse suurus:  umbes 300 eurot kuus (ligi 3600 eurot aastas) Toetamise aeg: mai 2019–mai 2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Kevin (sünniaasta 2008) sündis enneaegsena ja tal on sünnitrauma tagajärjel diagnoositud PCI ehk laste tserebraalparalüüs. Seoses jalgade… Loe lisaks »

Toetame kaelast allapoole halvatud Marie-Heleeni

Toetuse sisu: Aitame soetada Marie-Heleenile vajaliku köhimisaparaadi ja pulssoksümeetri Toetuse suurus: kuni 6000 eurot Toetusperiood: mai – juuni 2019* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Marie-Heleen (sünniaasta 2014) on kaelast allapoole halvatud ning seoses raske kroonilise põhihaigusega on köharefleks ning tahtlik köhatamine lapsel oluliselt piiratud. Köhimisel tekkiva sekreedi väljutamata jätmine võib tekitada raskeid… Loe lisaks »

Toetame kaasasündinud fistuliga Johann-Rogerit

Toetuse sisu: Aitame Johann-Rogeri haiglast kodusele ravile, aidates soetada talle masinapargi ja vajalikke hooldustarvikuid Toetuse suurus: kuni 8000 eurot Toetusperiood: mai 2019 – aprill 2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Johann-Roger (sünniaasta 2018) on veetnud kõik oma senised viis elukuud haiglas. 8. elupäeval avastasid arstid tal kaasasündinud hinge- ja söögitoru vahelisse ühenduse… Loe lisaks »

Toetame sügavalt enneaegsena sündinud Kevinit

Toetuse sisu: Aitame tasuda Kevini ravitoidu, trahheostoomi abivahendite ning koduse tegevusteraapia teenuse eest Toetuse suurus: 998,6 eurot kuus (11 983 eurot ühe aasta jooksul) Toetusperiood: veebruar 2019 – märts 2020* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Kevin (sünniaasta 2018) on sündinud sügavalt enneaegsena ning ta põdes esimesel elukuul läbi raske meningiidi, mille tagajärjel tekkis lapsel… Loe lisaks »

Toetame kaasasündinud näoväärarenguga Nikitat

Toetuse sisu: Toetame kaasasündinud näoväärarenguga Nikita konsultatsioonreisi Belgiasse Toetuse suurus: 1800 eurot Toetamise aeg: 2019* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Nikital (sünniaasta 2014) on diagnoositud näo välimust hõlmavad kaasasündinud väärarendi sündroomid. Lapsel ei ole arenenud vasak alalõualuu ülenev haru, liiges ning väline ja sisemine kuulmekäik. Tal esineb tugev näo asümmeetria ning tõsine hambumuse häire,… Loe lisaks »

Toetame Polandi sündroomiga Lisettet

Toetuse sisu: Aitame tasuda Polandi sündroomiga tütarlapse rinnanäärme rekonstruktiivse ja korrigeeriva operatsiooni eest Toetuse suurus: 1300 eurot Toetamise aeg: 2019 Tutvustus Lisettel (sünniaasta 2002) on diagnoositud Polandi sündroom, mil üks rinnalihas ei ole nähtav, teine on aga tavapärane. Lisette ema kirjutas Lastefondile: „Tütrel on suured peavalud ja alaselja valud, mis on tingitud keha valest asendist. Ta on pidanud koolis tunni… Loe lisaks »