Lapsed

Lastefond on kuueteistkümne tegevusaasta jooksul kogunud kolme miljoni euro jagu annetusi ning aidanud rohkem kui 1000 last üle Eesti.

Toetame selgumata põhjusega müopaatia diagnoosiga Robinit

Toetuse sisu: Aitame tasuda Robinile vajaliku ratsutamisteraapia ja müofunktsionaalse teraapia eest Toetuse suurus: 83,3 eurot kuus (kuni 1000 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: detsember 2018 – detsember 2019* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Robin (sünniaasta 2016) on hääldamispuude ja raske liikumispuudega laps, kellel on diagnoositud selgumata põhjusega haruldane haigus nimega müopaatia…. Loe lisaks »

Toetame tserebraalparalüüsiga Aureliat

Toetuse sisu: Aitame soetada tserebraalparalüüsiga Aureliale vajalikud kompressioonrõivad Toetuse suurus: 1263 eurot (kogumaksumus 1403 eurot) Toetamise aeg: 2018 Tutvustus Aurelial (2012) on diagnoositud tserebraalparalüüs GMFS IV aste, mis tähendab, et laps on abistatav liikumisel ning kõikides funktsionaalsetes tegevustes. Lapsel esineb spastilisus ning kehatüve hüpotoonilisus, mistõttu on tugevalt häiritud tema kehatüve stabiilsus ja peakontroll. Ka iseseisev liikumisvõime on… Loe lisaks »

Toetame hemipareesi diagnoosiga Annit

Toetuse sisu: Aitame tasuda Anni ratsutamisteraapia eest Toetuse suurus: 1560 eurot (ühes kuus 130 eurot) Toetamise aeg: mai 2018–aprill 2019* *Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Annil (sünniaasta 2015) on diagnoositud perinataalse ajuinfarkti järgne hemiparees ehk vasaku kehapoole halvatus ja epilepsia. Tüdruku liigutusoskused ning igapäevases elus tegutsemine jäävad eakohasest tasemest maha vasaku kehapoole lihaste toonuse tõusu ning… Loe lisaks »

Toetame neurofibromatoosiga Ramonit

Toetuse sisu: Aitame soetada neurofibromatoosi diagnoosiga Ramonile vajalikud surverõivaid Toetuse suurus: 1000 eurot (ühekordne) Toetamise aeg: 2018 Tutvustus Ramonil (sünniaasta 2011) on diagnoositud geneetiline pärilik haigus neurofibromatoos, millega kaasub nägemisnõrkus, kõne probleemid ja arengus mahajäämus. Lapsele on raviarsti poolt soovitatud soetada individuaalne dünaamiline ortoos Elements Body. Sotsiaalkindlustusamet Ramonile suverõivaste soetamist ei kompenseeri ning perele käib abivahendi soetamine üle… Loe lisaks »

Toetame täpsustamata põhjustel tekkinud parapleegiaga Karolini

Toetuse sisu: Aitame tasuda Karolinile vajaliku individuaalse ravivesivõimlemise eest. Toetuse suurus: 137 eurot kuus (821 eurot poole aasta jooksul) Toetamise aeg: juuni 2018–detsember 2018* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Karolin (sünniaasta 2005) sattus lastehaiglasse kolmiknärvi täpsustamata haigusseisundis, mis paranes, kuidas haiglas viibides halvenes päev-päevalt lapse jalgade liikumine ja nelja päeva möödudes ei suutnud Karolin enam… Loe lisaks »

Toetame psüühikahäire ja ravile raskesti alluva epilepsiaga Iti Kaarinit

Toetuse sisu: Aitame tasuda Iti Kaarini ratsutamisteraapia eest Toetuse suurus: 1440 eurot (ühes kuus 120 eurot) Toetamise aeg: mai 2018–mai 2019* *Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Iti Kaarinil (sünniaasta 2009) on diagnoositud psüühikahäire ja ravile raskesti alluv epilepsia. Lapse peamised füsioterapeutilised probleemid on langenud tasakaalufunktsioon ning koordinatsioon, kaasuvana ka jalgade spastilisus ning varvastel kõnd. Lisaks esinevad… Loe lisaks »

Toetame PCI ja Aspergeri sündroomiga Aleksanderit

Toetuse sisu: Aitame tasuda Aleksanderi ratsutamisteraapia eest Toetuse suurus: 750 eurot Toetamise aeg: mai 2018–oktoober 2019* *Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Aleksanderil (sünniaasta 2009) on diagnoositud PCI ja Aspergeri sündroom. Seoses sünnitraumaga saadud ajukahjustusega on tal motoorse arengu mahajäämus ning suuri probleeme tasakaalu ja koordinatsiooniga. Laps liigub siseruumides harkkeppide abil iseseisvalt, ent on väga aeglane. Kodus… Loe lisaks »

Toetame ema-lapse toa mängunurga sisustamist

Toetuse sisu: Aitame sisustada Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliiniku ema-lapse toa mängunurka Toetuse suurus: 765 eurot Toetamise aeg: 2018 Tutvustus Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik vajab toetust ema-lapse toas mängunurga sisustamiseks. Nimelt viiakse ema ja lapse tuba üle uude suuremasse ruumi, kus saab korraga viibida vajadusel 2 peret. Ruumi sisustamiseks on vajalik lisaks varasemale ka laste mängunurk, et emad saaksid… Loe lisaks »

Toetame epilepsia diagnoosi ja astmaga Mikku

Toetuse sisu: Aitame tasuda Miku individuaalse ravivesivõimlemise treeningute eest Toetuse suurus: 70 eurot kuus (kuni 840 eurot ühe aasta jooksul) Toetamise aeg: juuni 2018– juuni 2019* * Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel. Tutvustus Mikul (sünniaasta 2009) on diagnoositud epilepsia ja astma. Kolmandal elunädalal opereeriti lapse aju paremast külgvatsakesest kaasasündinud kasvaja, mis survestas kogu lootelise arengu aja lapse… Loe lisaks »

Toetame kaasasündinud südamerikkega Johanni

Toetuse sisu: Aitame soetada kaasasündinud südamerikkega Johannile vajalikku INR mõõtmise analüsaatorit Toetuse suurus: 826 eurot (ühekordne) Toetamise aeg: 2018 Tutvustus Johannil (sünniaasta 2016) on diagnoositud kaasasündinud südamerike – mitraalklapi düsplaasia ja raske klapi puudulikkus. Poissi on ravitud kirurgiliselt, mille käigus implanteeriti talle käesoleva aasta maikuus proteesklapp. Proteesklapi tõttu vajab laps püsivat ravi varfariiniga (Marevan), mille annustamine sõltub vere… Loe lisaks »