Ehitasime ihtüoosihaigele Kaidole uue elamise

Toetuse sisu: Aitasime koostöös Seve Ehituse ASiga saada ihtüoosihaigel Kaidol endale uus kodu, kus tal oleks ka tema terviseseisundile vastavad pesemisvõimalused.

Toetuse suurus: 80 670 eurot

Toetamise aeg: märts 2014–august 2014


Tutvustus

Kaido on Valgamaa poiss, kellel on diagnoositud pärilik ja eluaegne nahahaigus ihtüoos, mida nimetatakse ka kalasoomustõveks. Haiguse korral on naha sarvkihi rakkude uuenemine kiirenenud või aeglustunud nende irdumine. Kahjustunud nahka ei ole võimalik terveks ravida, kuid haigust saab kontrolli all hoida sagedase pesemise ja kreemitamisega.

Poisi eest kannab pärast tema ema surma 2011. aastal hoolt vanaema Vilve. Kahjuks aga ei olnud nende kodus erihoolt vajava naha jaoks sobivaid pesemistingimusi: puudus vannituba, mistõttu oli toona 8-aastane poiss sunnitud käima mudilastele mõeldud pisikeses lastevannis.

Lastefond otsustas poissi ja tema vanaema aidata ning koguda annetusi, et toetada perele vannitoa ehitamist. Kuid kuna annetusi laekus oodatust märgatavalt rohkem ning tema vana maja olukord oli väga kehv – katus lasi läbi, seinad olid külmad, kõik aknad vajasid vahetamist, puudus korralik kanalisatsioonisüsteem jne, otsustas fond ehitada perele uue elamise. Kokkuvõttes oleks sellise maja kapitaalremont kujunenud olukorda hinnanud ekspertide sõnul kallimaks ja palju aeganõudvamaks kui uue ehitus.

Lastefond kuulutas maja ehitamiseks välja avaliku hanke. Kokku laekus kolm pakkumist, millest kvalifitseerusid Ritsu ASi ja Seve Ehituse ASi pakkumised, sisaldades täislahendust põhimõttel „võtmed kätte“. Kandideerida oli võimalik kõikidel ettevõtetel ning kuigi oodatud olid ka näiteks vooderdusega palkmajade pakkumised, siis neid ei laekunud. Valituks osutus sobivaima pakkumise teinud Seve Ehituse AS, kes alustas ehitustöödega mai alguses 2014 ning maja valmis 31. augustiks 2014.

Projekti maksumus

piknikKaidogaSeve Ehituse hinnapakkumine majale tarnituna ja paigaldatuna oli koos käibemaksuga 80 670 eurot. Tegemist oli ettevõtte poolt pakutava 78,6m2 tüüpmajaga Hegle, mis sai Seve Ehituse inseneride abiga Kaido ja tema vanaema soovidele vastavaks ümber kohandatud. Erilist tähelepanu pöörati sellele, et maja saaks igas mõttes moodne ja energiasäästlik. Väga olulise elemendina kasutati majas Kaido haigust arvestades päikesepaneele ja elektril töötavat boilerit, mis aitab vähendada vee soojendamise kulu. Samuti ehitati majja eraldi köetav ahi ja pliit ning kogu maja viimistlus planeeriti allergiavabadest toodetest, kuivõrd ihtüoosihaiged on tihti allergilisemad kui tavalised inimesed. Kogunenud annetuste eest abistati peret ka maja sisustamisel.

Kuivõrd majaehitusest jäi Kaidole kogutud annetussummast veel veidi ka järele, kasutas Lastefond vanaema soovil seda raha ihtüoosihaigete laste perepäeva korraldamiseks ning teiste ihtüoosi põdevate laste elamistingimuste parandamiseks: neli last said uue vanni, üks laps uue vannitoa ning üks laps uue madratsi ning voodipesukomplekti.

Koostööpartnerid

Koos Seve Ehituse AS-iga lõid Kaidole unistuste kodu ehitamise projektis kaasa Monier, Arens, Werro Wool, Rehpol, Jeld-wen, Betoonimeister, AkzoNobel, Euronics, Interno Plaadimaja, Stroma, Home4You, Altius Energia, Terve Maja, Abc Kliima, K-Rauta, D&V, Uponor, Laoveli, Hekro Eesti, WinWin Trading, Feofanis, Henkel, Marico Metall, Ahjusepad, Kivisepad, Trimensioon, AAB Ekskavaator, Bar Eiendom, A.J Transport, Blinder, Common Mööbliäri, Moodne Valgustus, Colour Print, Mangold, Puurvesi, Rein Jeets, advokaadibüroo Lextal, Estplast, Isover, Harju Elekter, Scheider Electrics, Stik-Elekter, Arula Veod, Esta Parket, Ruukki, Geomel.

Kuidas Sina aidata saad?

Tee ühekordne annetus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele, lisades selgitusse lapse nimi, keda soovid aidata.

  • Swedbank IBAN EE682200221015828742
  • SEB IBAN EE261010220014910011
  • Luminor IBAN EE791700017000285384
  • LHV IBAN EE527700771000610813
  • Coop IBAN EE824204278603586607