Blogi

Lastefond tähistas oma 19. sünnipäeva terve päeva kõlanud klaverimuusikaga

Laupäeval, 23. novembril tähistas Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond Lõunakeskuses terve päeva kõlanud imekauni klaverimuusikaga oma 19. tegutsemisaasta täitumist. Helilooja ja pianist Andranik Kechek musitseeris pidupäeva puhul kogu keskuse lahtioleku aja. Üheteistkümne tunni pikkune klaverimaraton kandis nime “Oranž november”.  Sünnipäeva külastajate heategevustoodete ostust ja heategudest kogunes päeva jooksul Lastefondi annetuskastidesse laste ravi toetamiseks 1277.61 eurot. Lisaks… Read more »

GALERII: Seve Ehituse heategevusjooks asenduskodulaste psühholoogilise nõustamise toetuseks avas IRONMAN Tallinna triatlonfestivali

Eile, 1. augusti õhtul kell 21.30 anti Tallinnas Vabaduse väljakul start Seve Ehituse heategevusjooksule. Osalustasud ja kohapeal tehtud annetused on suunatud TÜ Kliinikumi Lastefondi kaudu asenduskodudes elavate laste psühholoogilise nõustamise toetuseks. Lastefondi tegevjuht Kadri Org tänas südamest kõiki jooksaid, et nad tegid heateo nii iseendale kui ka asenduskodudes elavatele lastele. “Jooksmine on justkui omaette teraapia,… Read more »

Lastefondi vabatahtlik Kristi Rahulaan: „Lastefond annab rohkem, kui võtab.“

Möödunud sügise algul jõudis Lastefondini Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku abipalve. Nimelt pidi jääma 8-aastane pisike tüdruk kuuks ajaks haiglaravile. Kuna ta pere elab aga kaugemal, uurisid arstid, kas ehk mõni Lastefondi vabatahtlik oleks huvitatud lapsega vahepeal mängimas käima. Lastefondi vabatahtlikud Kristi Rahulaan ja Senta Pikksaar kaua ei mõelnud ning olid lahkelt valmis tüdrukut külastama ja… Read more »

Mis toimub töötubades “Toit kui ravim”?

Muuhulgas toetab SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond ka fenüülketonuuria ja galaktoseemia diagnoosiga lastele ja nende peredele järjepidevalt töötubade “Toit kui ravim” toimumisi, mida korraldab Eesti Fenüülketonuuria Ühing. Kõik töötoad toimuvad koostöös spetsialistidega. Töötubade eesmärk on, et galaktoseemia ja fenüülketonuuriaga lapsed õpiksid juba varakult endale igapäevast dieettoitu valmistama ning vastavalt oma tolerantsuse piirile toiduainetega arvestama ja… Read more »

Kolm õppetundi Lastefondi ajaloo esimeste vestlusõhtute korraldamisest

Lastefondi vabatahtlik Mari Haamer pani kirja õppetunnid, mida pakkus talle heategevusorganisatsiooni ajaloos esimest korda toimunud vestlusõhtute korraldamine. Vestlusõhtud „Elu liikumispuudega lapsega“ toimusid rahvusvahelise kunstinäituse „Julgus elada“ raames. Selle aasta oktoobris toimusid kaks üritust, millesarnaseid Lastefondi ajaloos varem toimunud polnud. Kahel õhtul rääkisid kaks peret, keda Lastefond pidevalt toetab, oma loo. Neid intervjueerisid tuntud Lastefondiga seotud… Read more »

OÜ 7 Kohvipoissi ehk kes on need salapärased Lastefondi püsiannetajad?

Üha enam oodatakse ettevõtetelt lisaks kasumi teenimisele ka ühiskondlikult vastutustundlikku käitumist. Seetõttu on üha rohkem leidmas kasutust mõiste ettevõtete sotsiaalne vastutus, mille üheks vormiks on teadlik annetamine. Selles loos on kesksel kohal OÜ 7 Kohvipoissi, mis on kohviteenuseid pakkuv ettevõte. Firma juhatuse liige Vallo Tonsiveriga tehtud loo jooksul rääkisime, kuidas algas koostöö SA Tartu Ülikooli… Read more »

Mida kujutab endast miljöö + teraapia = miljööteraapia?

Ülevaate miljööteraapiast ja ravikodudest pani blogisse kirja TÜ Kliinikumi Lastefondi vabatahtlik Kaisa Mihklepp.  Miljööteraapiline ravikodu loodi Masingu kooli juurde 2014. aastal pilootprojekti „Pikaajaline rehabilitatsiooniteenus raske ja püsiva psüühikahäirega lastele“ raames ning Norra Finantsmehhanismi rahastuse toel. Projekt näeb ette pakkuda psüühika- ja käitumishäiretega ning sotsiaal- ja õpiprobleemidega lastele kolme rehabilitatsiooniteenuse vormi: ööpäevaringne, päevane ja järeltoetus, millest ööpäevaringset osutabki ravikodu…. Read more »

Hea tahte saadik – Lastefondi Tartu vabatahtlike juht Mari Aia

Ühiskonnas järjest populaarsemaks muutuv heategevus ja häid tegusid tegevad inimesed väärivad tähelepanu. Nende mõtted ja teod võivad meid kõiki innustada ja julgustada tegema igal päeval midagi, mis võib kellelgi silma särama lüüa või suisa elu päästa. Heategijaid on ja neid jätkub meie kõigi ellu. Tänase loo peategelaseks on Lastefondi Tartu vabatahtlike juht Mari Aia, keda… Read more »

Lastefondi Tallinna vabatahtlikud korraldasid maitsva motivatsiooniürituse

4. märtsil toimus TÜ Kliinikumi Lastefondi Tallinna vabatahtlike motivatsiooniüritus, mis viidi ühisel nõul läbi toitu valmistades ja seekaudu meeskonnatööoskusi proovile pannes. Hiljem nauditi tulemusliku koostöö vilju mitmekäigulist imemaitsvat toitu süües ning kogetut reflekteerides. Loo pani Lastefondi blogisse kirja Tallinna vabatahtlike juhi abi Renita Nõgu.  Ilusal päikeselisel päeval saime koos toredate kaaslastega õppida tegema maitsvat toitu ja… Read more »

FOTOREPORTAAŽ: Tartumaa perepäevale jagus rohkelt üleannetusi

Laupäev, 10. märts oli üks eriline päev – koguni kõigis 15 Eesti maakonnas toimusid Üleannetuse kampaania raames perepäevad, mis leidsid aset erinevates suuremates kaubanduskeskustes, kus olid kohale kutsutud erinevad esinejad nind aset leidsid põnevad tegevused. Nii haaras ka TÜK Lastefondi vabatahtlik blogi koordinaator Anne Järving kaamera ning seadis sammud Tartu Lõunakeskusesse, et kõike seal toimunut ka blogis… Read more »