Blogi

Mida kujutab endast miljöö + teraapia = miljööteraapia?

Ülevaate miljööteraapiast ja ravikodudest pani blogisse kirja TÜ Kliinikumi Lastefondi vabatahtlik Kaisa Mihklepp.  Miljööteraapiline ravikodu loodi Masingu kooli juurde 2014. aastal pilootprojekti „Pikaajaline rehabilitatsiooniteenus raske ja püsiva psüühikahäirega lastele“ raames ning Norra Finantsmehhanismi rahastuse toel. Projekt näeb ette pakkuda psüühika- ja käitumishäiretega ning sotsiaal- ja õpiprobleemidega lastele kolme rehabilitatsiooniteenuse vormi: ööpäevaringne, päevane ja järeltoetus, millest ööpäevaringset osutabki ravikodu…. Loe lisaks »

Hea tahte saadik – Lastefondi Tartu vabatahtlike juht Mari Aia

Ühiskonnas järjest populaarsemaks muutuv heategevus ja häid tegusid tegevad inimesed väärivad tähelepanu. Nende mõtted ja teod võivad meid kõiki innustada ja julgustada tegema igal päeval midagi, mis võib kellelgi silma särama lüüa või suisa elu päästa. Heategijaid on ja neid jätkub meie kõigi ellu. Tänase loo peategelaseks on Lastefondi Tartu vabatahtlike juht Mari Aia, keda… Loe lisaks »

Lastefondi Tallinna vabatahtlikud korraldasid maitsva motivatsiooniürituse

4. märtsil toimus TÜ Kliinikumi Lastefondi Tallinna vabatahtlike motivatsiooniüritus, mis viidi ühisel nõul läbi toitu valmistades ja seekaudu meeskonnatööoskusi proovile pannes. Hiljem nauditi tulemusliku koostöö vilju mitmekäigulist imemaitsvat toitu süües ning kogetut reflekteerides. Loo pani Lastefondi blogisse kirja Tallinna vabatahtlike juhi abi Renita Nõgu.  Ilusal päikeselisel päeval saime koos toredate kaaslastega õppida tegema maitsvat toitu ja… Loe lisaks »

FOTOREPORTAAŽ: Tartumaa perepäevale jagus rohkelt üleannetusi

Laupäev, 10. märts oli üks eriline päev – koguni kõigis 15 Eesti maakonnas toimusid Üleannetuse kampaania raames perepäevad, mis leidsid aset erinevates suuremates kaubanduskeskustes, kus olid kohale kutsutud erinevad esinejad nind aset leidsid põnevad tegevused. Nii haaras ka TÜK Lastefondi vabatahtlik blogi koordinaator Anne Järving kaamera ning seadis sammud Tartu Lõunakeskusesse, et kõike seal toimunut ka blogis… Loe lisaks »

Paljude haiguste puhul läheb patsiendi seisund füsioterapeutilise sekkumiseta halvemaks

Ülevaate füsioteraapia olemusest ja füsioterapeudi tööst pani blogisse kirja TÜ Kliinikumi Lastefondi vabatahtlik Kaisa Mihklepp.  Füsioteraapia – mis see on? Füsioteraapia on kehalistel harjutustel, asendravil, massaažil ja füüsikalistel meetoditel (sooja- ja külmaravi, ultraheli-, magnet-, laser- ning elektriravi) baseeruv taastusravi osa. Teraapia eesmärgiks on tervisekahjustuste ennetamine, liigeste liikuvusulatuse ja lihaste jõu säilitamine või parandamine, häirunud funktsioonide… Loe lisaks »

Muusikateraapia sobib laia spektriga terviseprobleemide ja diagnooside puhul igas vanuses inimesele

Muusikateraapiast Eestis ja selle mõjust käis novembrikuus Üleannetuse koosolekul rääkimas muusikaterapeut Karmen Linnamägi, kes töötab Tartu Maarja Koolis. Ülevaate muusikateraapia olemusest ja muusikaterapeudi tööst pani blogisse kirja TÜ Kliinikumi Lastefondi vabatahtlik Kaisa Mihklepp.  1996. aastal Ülemaailmse Muusikateraapia Föderatsiooni üldkogul kinnitati muusikateraapia ametlik definitsioon: muusikateraapia on muusika ja/või selle elementide (heli, rütmi, meloodia, harmoonia) kasutamine kvalifitseeritud… Loe lisaks »

Ratsutamisteraapias töötavad abivajaja heaks terapeut ja hobune koostööpartneritena

Ratsutamisteraapiast ja selle mõjust käis Üleannetuse koosolekul rääkimas füsio- ja ratsutamisterapeut Tuuli Bürkland. Ülevaate hipoteraapia olemusest ja ratsutamisterapeudi tööst pani blogisse kirja TÜ Kliinikumi Lastefondi vabatahtlik Kaisa Mihklepp. Väljavõte ratsutamisteraapia kutsestandardist: See kompetents kirjeldab teraapiaprotsessi, kus kasutatakse partneri või vahendina hobust. Teraapia toimub keskkonnas, mis võimaldab kasutada erinevaid ratsutamisteraapia aspekte, et toetada inimese sensomotoorseid (näiteks… Loe lisaks »

Tegevusteraapia õpetab ja arendab oskusi igapäevaelus paremini hakkama saamiseks

Heategevuskampaania „Üleannetus“ meeskonnakoosolekul käis tegevusteraapiast rääkimas tegevusterapeut Grete Anton. Ülevaate tegevusteraapia olemusest ja tegevusterapeudi tööst pani blogisse kirja TÜ Kliinikumi Lastefondi vabatahtlik Kaisa Mihklepp.  Mis on tegevusteraapia? Tegevusteraapia on inimese füüsilise ja psüühilise seisundi mõjustamine eesmärgipäraselt valitud tegevuste kaudu, et aidata abi vajaval inimesel saavutada parimat võimalikku toimetulekutaset igapäevaste tegevuste sooritamiseks. Kes on tegevusterapeut? Tegevusterapeut… Loe lisaks »

Hanna-Liisa lugu: Ma hakkan kõndima!

Pool aastat tagasi ulatas SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond oma abikäe Tartus elavale 9-aastasele Hanna-Liisale. TÜK Lastefondi vabatahtlik Tiina Michelson uuris, kuidas tüdrukul jõulupühade eel läheb.   Hanna-Liisa on raske puudega tüdruk, kes sündis seljaajusonga ja vesipeaga. Last opereeriti songa tõttu juba 1-päevaselt ning peagi sai ta diagnoosiks Arnold-Chiari sündroomi. Tegemist on haruldase geneetilise väärarenguga, mis… Loe lisaks »

FOTOREPORTAAŽ: Tänavu seadis TÜK Lastefondi meeskonna jõulumeeleolusse Tartu Näitused messikeskuse jõululaat

TÜK Lastefondi vabatahtlik blogi koordinaator Anne Järving jäädvustas fotodele esimese tänavuse jõuluürituse, millest Lastefondi vabatahtlikud ja Mõmmik osa võtsid, ja mis pani alguse tihedale järjestikusele jõuluürituste jadale.  Detsembri esimesel nädalavahetusel toimus Tartu Näitused messikeskuses iga-aastane traditsiooniline jõululaat, kus oli kohal ka TÜ Kliinikumi Lastefond. Kogusime heategevusliku õnneloosi ja piparkookide kaunistamisega annetusi ning kohal oli ka… Loe lisaks »